SON DAKİKA

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Kavgaysa kavga

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine ‘1.5 milyon liralık tazminat’ ve ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ davaları açan

Bu haber 08 Aralık 2017 - 15:39 'de eklendi. 68

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine “1.5 milyon liralık tazminat” ve “Cumhurbaşkanı’na hakaret” davaları açan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı geri adım atmayacağını belirterek, “Kavgaysa kavga, sonuna kadar gideceğiz. Hiç ama hiç, toplu iğne ucu kadar taviz vermeyeceğiz” dedi.

Londra’da Türk sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle yaptığı toplantılarda konuşan Kılıçdaroğlu, “Geri adım yok: Türkiye Cumhuriyeti demokrasi mücadelesi verdi, demokrasi için bedeller ödedi. Gencecik çocuklarımız darağaçlarına gönderildi. Geri adım atacağımızı sanıyorlarsa, hiç kimsenin şüphesi olması, en ufak geri adım atmayacağız. Zalimin ve zulmün üzerine inadına inadına yürüyeceğiz” diye konuştu.

“Dikta yönetimine karşı mücadele vatan borcudur” diyen Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a şöyle seslendi:

“Uyutmayacağım seni. Savcılara şikâyet ediyor, beni şikâyet edeceğine cesaretin varsa adam gibi karşıma çıkarsın, oturur seninle tartışırız. Cesaret edemiyor, karşıma çıkamıyor savcılardan medet umuyor. Sesim çıktığı sürece, demokrasi için asla ve asla susmayacağım. Bu benim ülkeme ve insanıma borcumdur.

Biz siyaseti köşeyi dönmek için değil hak, hukuk ve adalet için yapıyoruz. Vatandaş için, vatandaşın huzuru için yapıyoruz siyaseti. Biz onlara benzemeyiz. Bizim ruhumuzda haramilik çetesi yoktur. Haramilerin yönettiği ülkede huzur, barış, kardeşlik olmaz. O nedenle ülkeyi haramilerden temizleyeceğiz. Kavgaysa kavga, sonuna kadar gideceğiz. Hiç ama hiç, toplu iğne ucu kadar taviz vermeyeceğiz.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın