Privacy Policy Page
SON DAKİKA

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘Ecevit’ yanıtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘ABD ile yaşanan krizin maliyeti 50 milyar’ şeklindeki açıklamasını eleştiren

Bu haber 13 Ekim 2017 - 10:01 'de eklendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “ABD ile yaşanan krizin maliyeti 50 milyar” şeklindeki açıklamasını eleştiren Cumhurbaşkanı ve AKP Lideri Erdoğan’a da yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, “Erdoğan yaptığı konuşmada ‘bu 50 milyar lira nereden çıktı’ dedi. Kendisine önerim şu. Torunu matematik biliyordur, torununu yanına alsın, hesap makinesini yanına alsın, dolardaki 1 kuruşun artışının maliyetini çıkarsın. Bu kadar basit. Eğer bu hesabı yapmaktan acizse, gelsin bana ben kendisine hesap vereyim” dedi.

‘Sağduyu ile çözülmeli’

Denizli Sanayi ve Ticaret Çalıştayı’nda bir araya geldiği iş dünyasının temsilcilerini dinleyen Kılıçdaroğlu, “Erdoğan’a rağmen vize krizini sonlandırılması onların arzusu. Vize krizi sorunu büyüyebilir, sağduyu ile çözülmelidir. Sanayicinin de isteği bu yönde” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın, kendisini eleştirmek için Bülent Ecevit’i kullanmasına da tepki gösteren CHP Lideri, “Sayın Erdoğan rahmetli Bülent Ecevit’le ilgili çok sert cümleler kullandı. Bir anlamda onun milliyetçiliğini sorguladı. Rahmetli Ecevit’in sağlığı ve yaşı istismar edilmemeli. Hele hele ölen bir insanın yaşından yola çıkarak istismar etmek asla doğru değildir, olmamalı da” dedi.

Erdoğan, dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’in, Amerikan Başkanı Bill Clinton’la Beyaz Saray’da çekilen fotoğrafını hatırlatmış ve “Ana muhalefetin başındaki adamın geçmişine baktığında, zaten bunlar Amerika’daki liderlerin affedersin lider poposunu tırabzana dayıyor o da karşısında el pençe divan duruyor. Bu dönem geride kaldı” demişti.

‘Milliyetçi geçiniyorsun’

Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ şu sözlerle seslendi; “Sen Ecevit’in milliyetçiliğini öğrenmek istiyorsan, rahmetli Ecevit, Türkiye’nin milliyetçiliğini Kıbrıs’ın Beşparmak Dağları’na yazdı, Afyon tarlalarına yazdı milliyetçiliği. Onun milliyetçiliği yürekli milliyetçilikti. Ne söylediyse arkasında durdu. Sayın Erdoğan’a sormak istiyorum. Sen milliyetçi geçiniyorsun. Ege adalarına, Yunan adalarına bak. Ege’de bizim olan adalar Yunanistan tarafından işgal edilmiş durumda. Beyefendi senin milliyetçiliğin ne? Mangal milliyetçiliği mi? Neden adalara sahip çıkmıyorsun? Hem Amerikan, hem İngiliz belgelerinde Türkiye’ye ait olan adalarda şu an Yunan bayrağı dalgalanıyor. Bunun yanıtını istiyorum Erdoğan’dan. Ecevit ile uğraşma Allah rahmet eylesin. Ecevit bu ülkeye hizmet etmiş birisidir. Ne onunla uğraşıyorsun?”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!