SON DAKİKA

Kılıçdaroğlu, Erdoğan-Trump görüşmesini yorumladı: En iyisi konuşmaları bant olarak yayınlasınlar

Gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “ABD’nin teröre karşı çok açık ve net tavır takınmasını istiyoruz.

Bu haber 25 Ocak 2018 - 15:12 'de eklendi ve 46 kez görüntülendi.

Gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “ABD’nin teröre karşı çok açık ve net tavır takınmasını istiyoruz. Teröre karşı ortak mücadele etmek gerekiyor. Türkiye’nin teröre karşı verdiği mücadeleye herkesin destek vermesi gerekir” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin, “Ordumuz bu konuda güzel bir mücadele veriyor. Terörden en çok zarar gören biziz 30-35 yıldır. Teröre karşı mücadele etmek insanlığın ortak görevidir” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki görüşmeyle ilgili “En iyisi konuşmaları bant olarak yayınlasınlar, böylece bütün gerçekler ortaya çıkmış olsun” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin yaptığı açıklamaları değerli buluyoruz. Bu konuda Amerika Birleşik Devletleri’nin teröre karşı çok açık ve net tavır takınmasını da istiyoruz. Terör bölgede büyük sorunlar yaratıyor. Teröre karşı ortak mücadele etmek gerekiyor.”

Erdoğan ve Trump’ın dün akşamki telefon görüşmesinin ardından iki ülkenin resmi makamlarından çelişkili açıklamalar yapılmıştı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Get it on Google Play