SON DAKİKA

Kılıçdaroğlu belgeleri bugün açıklayacak

Yakınlarının yurtdışında bir off-shore şirketine milyonlarca dolar gönderdiği iddiasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın

Bu haber 28 Kasım 2017 - 9:28 'de eklendi.

Yakınlarının yurtdışında bir off-shore şirketine milyonlarca dolar gönderdiği iddiasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İspatlarsan istifa edeceğim” resti çekmesi ardından iddianın sahibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun elindeki belgeleri bugün açıklayacağı bildirildi.

‘İstifa’ atışmasına dönüşen tartışma, Kılıçdaroğlu’nun bugün yapacağı CHP Meclis Grup Toplantısı’yla yeni bir boyut kazanacak. Twitter’dan Erdoğan’a seslenen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Bilal’e anlatır gibi tane tane söylüyoruz Recep Tayyip Erdoğan! Yarın işi gücü bırak genel başkanımızın yapacağı grup toplantısını pür dikkat izle!” ifadelerini kullandı.

CHP Milletvekili Gürsel Tekin de benzer bir açıklamayı Antalya’da yaptı. Kentte partisini ziyaret eden ve basına açıklama yapan Tekin, Kılıçdaroğlu’nun hayatında yalan, fıtratında iftira bulunmadığını, belgeye, bilgiye dayalı konuşan bir lider olduğunu kaydetti, “Yarın (bugün) hep beraber göreceğiz. Kılıçdaroğlu’nu takip edin” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, geçen hafta yaptığı grup toplantısı konuşmasında “Sevgili Erdoğan, çocuklarının, eniştenin, kardeşinin, dünürünün ve eski özel kalem müdürünün bir vergi cennetindeki bir off-shore şirkete milyonlarca dolar gönderdiğini biliyor musun?” demişti.

Erdoğan bunun üzerine Kılıçdaroğlu’na 1.5 milyon TL’lik tazminat davası açarken önceki gün de iddia hakkında ilk kez konuşmuş ve “Öne sürdüğün iddiaların belgesi var mı? Varsa çıkar hemen ben gereğini yapayım. Yoksa çık milletin önüne iftira ettiğini söyle, özür dile. İspatlarsan ben hem siyaseti hem cumhurbaşkanlığı makamını bırakacağım” ifadelerini kullanmıştı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!