SON DAKİKA

İşte Süleyman Soylu ile Fahrettin Koca’yı Karşı Karşıya Getiren İhaleler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasında kavgaya neden olduğu iddia edilen ihalelerin ayrıntıları ortaya çıktı.

Bu haber 02 Temmuz 2021 - 18:35 'de eklendi.
Abone ol

Cumhuriyet’ten Erdem Sevgi’nin haberine göre; CHP Milletvekili Murat Emir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun medikal işi yaptığı iddia edilen kuzeni Mehmet Soylu’nun kamudan aldığı ihaleleri TBMM gündemine taşıdı.

Soylu’nun kuzeni Mehmet Soylu’nun ortağı olduğu RD Global/Invamed firmasıyla hastanelere tıbbi sarf malzemesi sattığını belirten Emir, “Şirketin aldığı son iki ihalenin toplam bedeli 10 milyon TL’yi buluyor. Devlet Malzeme Ofisi’nin 4 Ocak’ta açtığı 1 milyon 487 bin TL’lik muhtelif sarf malzemesi ihalesi ile 4 Şubat’ta açılan 7 milyon 978 bin 979 TL’lik muhtelif tıbbi sarf malzeme ihalesi yine RD Global / Invamed şirketine gitti” ifadelerini kullandı.

Kağıt üzerinde 2 ayrı firma 

Cumhuriyet’ten Erdem Sevgi’nin haberine göre, yağlı ballı ihalelerin anlaşılmaması için hülleli işlemler yapıldığına dikkat çeken CHP’li Emir, “Şirketin internet sitesine baktığımızda RD Global/Invamed olarak tek bir firma görüyoruz ama kağıt üzerinde iki ayrı firma kurmuşlar. Biri Mehmet Soylu ve Raşit Dinç’in ortak olduğu RD Global. diğeri de Raşit Dinç’in sahip olduğu Invamed firması. Fakat, kağıt üzerinde Invamed’le aldıkları ihalelerin işlerini RD Global/Invamed adıyla yapmaya devam ediyorlar” dedi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

‘İhaleler Soylu ile Koca arasında sürtüşmeye neden oldu mu?’

Emir, TBMM’ye sunduğu önergesinde Sağlık Bakanı Koca’ya şu soruları yöneltti:

“Söz konusu ihaleler, Soylu ile Koca arasında sürtüşmeye neden oldu mu? Bu kavganın faturasını halka mı yansıttılar? Geçen yıl nisan ayında ülkeyi kaosa sürükleyen ve son dakika alınan sokağa çıkma yasağının arkasında bu kavga mı vardı?” 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!