sağlık bakanı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de maymun çiçeği tespit edildiğini açıkladı. Bu gelişmenin hemen ardından "Maymun çiçeği nedir, nasıl bulaşır, tedavisi nedir? Türkiye'de ilk maymun çiçeği hangi ilde görüldü?" sorusu art arda geldi. İşte detaylar..
30.06.2022
Sağlık Bakanı Koca Açıkladı: Maymun Çiçeği Virüsü, Türkiye’ye Geldi için yorumlar kapalı
2
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 4 bin Suriyeli sağlık çalışanının istihdam edildiğini ve hastanelerde bu güne kadar 754 bin Suriyeli bebeğin doğduğunu açıkladı.
17.03.2022
Sağlık Bakanı Koca: ‘4 Bin Suriyeli Sağlıkçı İstihdam Edildi, 754 Bin Suriyeli Bebek Doğdu’ için yorumlar kapalı
69
Şehir hastaneleri için yapılan anlaşmalar, yabancı bankaların internet sitesinde yer aldı. Şirketlere yüzde 70 ödeme garantisi verildi. Çamaşır hizmetinin de yenilmeyen yemeğin de parası devletten çıkacak.
12.03.2022
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın İnkâr Ettiği Sözleşmelerin Belgeleri Ortaya Çıktı için yorumlar kapalı
0
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgında uygulanan bazı kısıtlamaların kalktığını açıkladı. Buna göre açık havada maske zorunluluğu ve HES kodu uygulaması kaldırıldı. Hiçbir kuruluşa girerken HES kodu kullanılmayacak.
02.03.2022
Bakan Koca Açıkladı: Açık Havada Maske Zorunluluğu Kaldırıldı için yorumlar kapalı
3
Türkiye genelinde Aile Sağlığı Merkezlerinde (ASM) görev yapan aile hekimleri Türk Tabipler Birliği (TTB) öncülüğünde, Tabip Odaları ile sağlık meslek örgütlerinin desteğiyle özlük haklarının iyileştirilmesi talebiyle iki günlük iş bırakma eylemine başladı. Yurdun her yanından taleplerini belirten açıklamalar yaptı.
17.02.2022
Aile Hekimleri, Türkiye Genelinde İş Bıraktı için yorumlar kapalı
4
Geçen günlerde Adalet Bakanlığı görevinden istifa eden Abdulhamit Gül'ün yerine bu görevi daha önce de yapan Bekir Bozdağ atandı.
02.02.2022
Kulisler Hareketlendi: 5 Bakanlıkta Değişikliğe Gidilecek için yorumlar kapalı
3
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Salgınla mücadele sürecimiz açısından simge bir gün! 18:00’da, rutin seyrin dışında bir konuşmayla huzurlarınızda olacağım. Gündeminizdeki konular, başlıklarımız arasında. 18:00’da buluşmak üzere" açıklamasını yaptı.
09.09.2021
Bakan Koca’dan Flaş Açıklama: ‘Rutin Seyrin Dışında Bir Konuşmayla Huzurlarınızda Olacağım’ için yorumlar kapalı
0
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Türkiye'deki seyrine ilişkin olarak açıklamada bulundu. Koca, "Delta varyantı Türkiye'de yüzde 90'ı geçti" dedi.
23.08.2021
Sağlık Bakanı Koca’dan Korkutan Açıklama: ”Delta Varyantı Türkiye’de Yüzde 90’ı Geçti” için yorumlar kapalı
0
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamaya göre, Türk milletinin neredeyse tamamın psikolojisinin bozuk olduğu ortaya çıktı. Koca, Türkiye’de son 3 yılda 61 milyon vatandaşın sinir sistemi ilacı, 12.3 milyon kişinin ise antidepresan kullandığını duyurdu.
12.08.2021
Sinir Sistemi İlacı ve Antidepresan Kullanımında Rekor Kırıyoruz için yorumlar kapalı
0
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Delta plus varyantının biri İstanbul 3 ilde görüldüğünü açıkladı.
06.07.2021
Sağlık Bakanı Koca: ”Üç İlde Delta Plus Varyantı Tespit Edildi” için yorumlar kapalı
2
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasında kavgaya neden olduğu iddia edilen ihalelerin ayrıntıları ortaya çıktı.
02.07.2021
İşte Süleyman Soylu ile Fahrettin Koca’yı Karşı Karşıya Getiren İhaleler için yorumlar kapalı
0
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Arsuz’da 49 bin metrekare alan üzerine kurulan Pirinçlik Eğitim ve Karantina Tesisleri’nin 20 yıldır hiç kullanılmayarak, “çürümeye terk edildiğini” açıkladı. Güzelmansur, “36 yıl önce salgın hastalıklarda kullanılmak üzere tüm ihtiyaçlar düşünülerek inşa edilmişti, ama 2001 yılından beri kullanılmadığı için binalar çürüdü” dedi.
10.05.2021
Milyonlar Harcanan 49 Bin Metrekarelik Karantina Tesisleri Çürümeye Terk Edildi için yorumlar kapalı
5