SON DAKİKA

İSRAİL’İN ARJANTİN’DEKİ PROJESİ NEDİR?

Arjantinli yetkililer İngiliz milyarderin Patagonya’da geniş topraklar satın almasını ve on binlerce İsrailli askerin kendi topraklarında yaptığı tatili sorguluyor.

Bu haber 05 Temmuz 2018 - 1:28 'de eklendi.

XXInci yüzyılda, Falkland Savaşı Anlaşmasının kendilerine sağladığı avantajlardan yararlanan Birleşik Krallık ve İsrail Patagonya’da yeni bir proje yürütüyorlar.

İngiliz miyarder Joe Lewis Arjantin’in Güneyinde ve hatta komşu Şili’de geniş topraklar satın alır. Sahip olduğu araziler İsrail devletinin yüzölçümünün birkaç katı kadar. Kıtanın en Güneyindeki Ateş Topraklarında yer alıyorlar. Yargı kararına rağmen artık ulaşımını olanaksız kılarak özellikle Lago Escondido’yu kuşatmaktadırlar.

Milyarder iş adamı tarafından, sivil ve askeri nakliye uçaklarının kullanımına elverişli 2 kilometre uzunluğunda iniş pistine sahip özel bir havaalanı yaptırılmıştır.

İsrail Ordusu Falkland Savaşından beri Patagonya’da askerleri için tatil kampları düzenlemektedir. Her yıl 8 ila 10 000 asker, Joe Lewis’in topraklarında iki hafta kalmaya gelmektedir.

70’li yıllarda Arjantin Ordusu Andinia planı efsanesinin doğmasına neden olan 25 000 boş konutun inşaatını gözlemlerken, bugün yüz binlercesi inşa edildiği belirtiliyor.

Bu araziler özel mülk olduğu ve Google Earth Atlantik İttifakına ait tesisler için yaptığı gibi bölgeye ait hava fotoğraflarına kısıtlama getirdiği için, çalışmaların durumunu kontrol etmek mümkün değildir.

Bugün itibariyle İsrail’in Antarktika’ya yönelik bir işletme programına mı giriştiği yoksa Filistin’de yaşayacağı bir bozgun sonrasında sığınacağı bir geri üs mü inşa ettiğini belirlemek imkansızdır.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!