SON DAKİKA

IŞİD TARAFINDAN YAKILAN ASKERİ SAKLAYAN TSK ANIT YAPACAK

HABER MERKEZİGörev yaptığı Kilis Sınır Karakolu’ndan 1 Eylül 2015’te tarihinde, IŞİD tarafından kaçırılan ve 22 Aralık 2016

Bu haber 10 Ekim 2017 - 10:00 'de eklendi. Son Güncelleme10 Ekim 2017 - 10:07

HABER MERKEZİ

Görev yaptığı Kilis Sınır Karakolu’ndan 1 Eylül 2015’te tarihinde, IŞİD tarafından kaçırılan ve 22 Aralık 2016 yılında yakılarak infaz edildiğine dair görüntüleri yayımlanan iki askerden biri olan Sefter Taş’ın hayatını kaybettiğini devlet kabul etti. Taş’ın ailesi, uzun zamandır Sefter Taş’ın akıbetine ilişkin bilgi istiyordu. Aile, birçok devlet kurumuna başvuru yapmış ancak sonuç alamamış, son olarak ise dava açmıştı. Davanın hemen ardından devlet yetkilileri Taş Ailesi’nin evine giderek, Sefter Taş’a ‘şehitlik mertebesi’ verildiğini açıkladı.

Devlet cenazeyi bulmak için araştırma yapacak

BirGün’e konuşan Sefter Taş’ın babası Aydın Taş, şunları söyledi: “Taziyeye geldiler, cenaze namazı kılındı. Şehitlik belgesi verdiler, onun dışında bir açıklama yapılmadı. Şu ana kadar teyit etmek için bu kadar uzun süre beklediklerini söylediler. Bunun için bu zamana bırakmışlar. Cenazeyi bulmak için araştırma yapacak devlet. Ulaşılırsa size teslim edeceğiz dediler. Şu an, anıt yapacaklar.”

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!