İMAMOĞLU’DAN ‘DİPLOMA’ AÇIKLAMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Sabah gazetesinin kendisiyle ilgili yaptığı habere değindi ve “Bu sabah da benim diplomamla ilgili haber yapmışlar ama altını çizelim; olan diplomamla ilgili” dedi.

İMAMOĞLU’DAN ‘DİPLOMA’ AÇIKLAMASI
Yayınlama: 21.06.2019
6
A+
A-

31 Mart’ta İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’nı kazanan, ancak 6 Mayıs’ta mazbatası geri alınan Ekrem İmamoğlu, bugün İstanbul’un amatör spor kulübü temsilcileriyle bir araya geldi. Burada Sabah gazetesinde bugün Kenan Kıran’ın imzasıyla yayımlanan habere değinen İmamoğlu, kendi diplomasının şaibeli olduğu iddiasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Son dönemde atılan taklaları hepiniz izliyorsunuz. Ben bu asimetrik ötesi taklanın biçimini hayatımda hiç görmedim. Ne yapacaklarını şaşırdılar. Konuşmadıkları konu da kalmadı. Bu sabah da benim diplomamla ilgili haber yapmışlar ama altını çizelim; olan diplomamla ilgili.” İmamoğlu sözlerinin devamında yeniden seçilmesi durumunda spor alanında yeni bir seferberlik başlatacaklarını bildirdi. Örgün eğitim veren okulların yüzde 60’ının spor salonunun olmadığını bildiklerini ifade eden İmamoğlu, şöyle konuştu:

– Tamamlayacağımız tesislerin hepsinin mutlaka engelli erişimi ve engelli spor yapma biçimine uygun inşa edileceğini de duyurmak istiyorum. Spor tesisi olmayan mahalle bırakmayacağız. Atletizme çok önem vereceğiz. Bu konuda İstanbul’un ciddi eksikleri var. Hızlıca 3 adet pisti İstanbul’a kazandıracağız. İstanbul’u bir olimpiyat kenti haline getireceğiz. Amatör ligleri ve kulüpleri destekleyeceğiz.

– Belediyenin imkanlarını, parasını, sponsorluklarını, taraftarı bile olmayan ya da siyasi anlam taşıyan kulüplerin zenginleşmesi, milyon dolarlık sözleşme yapması için İstanbul adına söz veriyorum ki asla ve asla israf etmeyeceğiz.

 

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı