diploma

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üniversite diplomasının sahte olduğu iddiasıyla Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
15.04.2022
Erdoğan’ın Diploması Hakkında Suç Duyurusu için yorumlar kapalı
22
Ankara 14. İdare Mahkemesi, Halkın Kurtuluş Partisi’nin (HKP) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın diplomasıyla ilgili davayı reddetti. Av. Doğan Zafer Çıngı kararı istinafa taşıdıklarını açıkladı.
08.01.2022
Mahkemeden Erdoğan’ın Diploması Hakkında Karar için yorumlar kapalı
4
Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın diploma bilgilerini talep eden Halkın Kurtuluş Partisi’nin (HKP) başvurusunu “Özel hayatın gizliliği” gerekçesiyle reddetti.
06.11.2021
Erdoğan’ın Diploması Hakkında Mahkemeden Karar! için yorumlar kapalı
4
Ülkede en çok konuşulan konulardan biri olan sahte diplomaya ciddi bir talep oluşmuş durumda. Sahtekârlar 500 TL’ye lise ve üniversite diploması bastıklarını söylüyor.
28.01.2021
500 TL’ye Sahte Üniversite ve Lise Diploması için yorumlar kapalı
1
Sahte lise diploması tartışmalarının odağındaki isim Hamza Yerlikaya’nın, memleketi Sivas’ta bir ortaokula ve Konya’da bir liseye verilen adının okullardan silinmesi için harekete geçildi.
25.12.2020
EĞİTİM İŞ SENDİKASI’NDAN HAMZA YERLİKAYA’NIN İSMİ OKULLARDAN SİLİNSİN TALEBİ için yorumlar kapalı
1
Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na atanan Hamza Yerlikaya'nın sahte lise diplomasıyla üniversiteye kayıt yaptırmaktan yargılandığı ortaya çıktı.
13.06.2020
VAKIFBANK YÖNETİMİNE ATANAN HAMZA YERLİKAYA’NIN SAHTE DİPLOMADAN YARGILANDIĞI ORTAYA ÇIKTI için yorumlar kapalı
5
Adana'da ehliyet almak isteyen Suriyelilere yönelik sahte lise diploması hazırladığı iddia edilen 5 zanlıdan 2'si tutuklandı.
09.11.2019
ADANA’DA SAHTE DİPLOMA HAZIRLIĞINDAKİ 2 KİŞİ TUTUKLANDI için yorumlar kapalı
1
Korkusuz yazarı ve Tele1 Gün Başlıyor programının sunucusu Gazeteci Can Ataklı, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın tartışılan üniversite diplomasının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) tarafından incelemeye alındığını duyurdu.
16.09.2019
‘ERDOĞAN’IN DİPLOMASI İNCELEMEYE ALINDI’ için yorumlar kapalı
8
Önemli atasözlerimizdendir. “Diploma cehaleti alır, eşeklik baki kalır.”-D- “Dünyanın en tehlikeli hali, cehaletin örgütlü eyleme geçmesi halidir.” Johann Wolfgang von Goethe. –D- “Yalnız bir iyi vardır: Bilgi; bir de kötü: Cehalet.” Sokrates. –D- “Âlim olmak istersen al kalemi durma yaz, cahil olmak istersen al kalemi durma kaz.” Van –A- “Allah cahili alim yapmasın.”...
07.09.2019
“CAHİL OLMAK NE GÜZEL, İNSAN HER ŞEYİ BİLİYOR.” için yorumlar kapalı
11
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Sabah gazetesinin kendisiyle ilgili yaptığı habere değindi ve "Bu sabah da benim diplomamla ilgili haber yapmışlar ama altını çizelim; olan diplomamla ilgili" dedi.
21.06.2019
İMAMOĞLU’DAN ‘DİPLOMA’ AÇIKLAMASI için yorumlar kapalı
6
İstanbul 15. Noteri Nejla Akgün hakkında “uyarma” cezası verilmesinin ardından Ahmet Davran isimli vatandaş, Erdoğan'ın diplomasının fotokopisini aslını görmeden onaylayan noter kâtibi Emine Seven hakkında disiplin soruşturması açılmasını istedi.
18.06.2019
ERDOĞAN’IN KAYIP DİPLOMASI HAKKINDA YENİ GELİŞME için yorumlar kapalı
1
Fotokopiyi notere aslını göstermeden aslı gibidir şeklinde tasdik ettiren Hasan Tükenmez’in Erdoğan’ın özel kalem müdürü Hasan Doğan’ın şoförü olduğu öğrenildi. Şoför, kaza geçirdiğini ve hiçbir şeyi hatırlamadığını söyledi.
14.06.2019
ERDOĞAN’IN DİPLOMA FOTOKOPİSİNDE BİR SKANDAL DAHA! için yorumlar kapalı
5