SON DAKİKA

İLAHİYAT PROFESÖRÜNDEN CİHAT TEPKİSİ

Bu haber 22 Temmuz 2017 - 12:35 'de eklendi. Son Güncelleme23 Temmuz 2017 - 11:16

MEB tarafından müfredata ‘cihat’ başlığının alınmasına tepkiler sürüyor. Değişikliğe tepki gösteren İlahiyat Profesörü Dr. İsmail Hakkı Ünal ‘Cihat İslamın şartı değil’ dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni açıkladığı müfredata tepkiler sürüyor. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin ilköğretim ve liselere yönelik müfredat taslağını bir tepki de ilahiyat profesöründen geldi.

Habertürk gazetesinden Fatmanur Boylu’nun haberine göre,  cihadın, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin “İslam Dininde Temel İbadetler” konusuna girmesine Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Ünal tepki gösterdi.

Konuyla Ünal “Cihat 5 temel ibadet arasında değildir” derken TBMM Milli Eğitim Komisyonu Üyesi, AK Parti Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı ise “Cihat İslam’ın en öncelikli unsurudur. Namazdan da önce gelir” dedi.

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Ünal: Peygamber Efendi’mizin hadisine göre, cihat 5 temel ibadet arasında değildir. Bu yanlış anlaşılabilir. Müfredattaki bu değişiklik çok isabetli bir karar olmamış. Cihat ayrı değerlendirilmesi gereken bir konudur.

TBMM Milli Eğitim Komisyonu Üyesi, AKP Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı ise “Cihat İslam’ın en öncelikli unsurudur. Namazdan da önce gelir. Osmanlı padişahlarına baktığımızda neredeyse tamamı cihadı bırakmamak için hacca bile gitmemiştir. Bakanlığımız çok isabetli bir karar vermiş. Namaz dinin direğiyse, cihat çadırdır. Direksiz çadır bir işe yaramaz. Cihat bilmeyen çocuğa matematik öğretmenin faydası yok” değerlendirmesinde bulundu. Kaynak: İlahiyat profesöründen cihat tepkisi

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!