SON DAKİKA

İETT: Metrobüslere koyduğumuz hadisler bir vatandaşın talebi

YAŞAR GÖKDEMİRİETT, metrobüs tutamaklarına koyulan hadisler hakkında ilginç bir açıklama yaptı. Konuyla ilgili olarak BirGün’ün

Bu haber 21 Eylül 2017 - 16:05 'de eklendi.

YAŞAR GÖKDEMİR

İETT, metrobüs tutamaklarına koyulan hadisler hakkında ilginç bir açıklama yaptı. Konuyla ilgili olarak BirGün’ün sorularını yanıtlayan bir İETT yetkilisi, bunun sadece bir yolcu tarafından talep edildiğini ve hadislerin bu şekilde metrobüslere koyulduğunu belirtti.

AKP iktidarının hem devleti hem de yaşamın her alanını kendi çıkarına uygun bir din anlayışıyla kuşatmaya çalışmasına yönelik tepkiler sürerken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan ve toplu taşıma hizmeti veren İETT de metrobüs tutamaklarına hadisli afişler astı. Tutamaklardaki hadislerde, “Mümin dil uzatıcı değildir”, “kötü iş yapan değildir”, “lanet okuyucu değildir”, “kötü söz söyleyen değildir” gibi sözler yer aldı. BirGün konuyla ilgili İETT yetkilisiyle görüştü. İETT yetkilisi, “Bir vatandaşın kendisinin tasarladığı bir şey, kendisinin yapmak istediği bir şey. Bunu buraya yerleştirmeyi istemiş, ticari bir kaygı yok bunda…” dedi. İETT yetkilisinin açıklaması şöyle:

“Şöyle ki, İETT reklam alanlarını ihale karşılığı yüklenicilere ihale etmiştir. Bu tür şeylerde bir vatandaş ya da bir müşteri böyle bir talepte bulunuyor ve oraya reklam koyduruyor. Yani bu İETT’nin alanlarını kullanan yükleniciler ile sağlanan bir sistem. Dolayısıyla bunun İETT ile birebir ilgisi yok, alanımızı kullanması dışında… Bu bir ticari kaygı güdülmeden birisinin talep ettiği bir şey. Bu konunun ticari hiçbir kaygısı yok, tamamen bir vatandaşın kendisinin tasarladığı bir şey, kendisinin yapmak istediği bir şey. Bunu buraya yerleştirmeyi istemiş, ticari bir kaygı yok bunda… Reklam karşılığı gibi bir şey değil yani…”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!