SON DAKİKA

İBRAHİM KALIN’DAN ‘GÜVENLİ BÖLGE’ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunuyor. Kalın, “Fırat’ın doğusunda oluşturulacak güvenli bölge Türkiye kontrolünde olmalı” dedi.

Bu haber 18 Nisan 2019 - 18:52 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Kalın’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

– Bu seçimler aslında AK Parti’nin aldığı oyu, Cumhur İttifakı’nın aldığı oyu dikkate aldığınızda Cumhurbaşkanımıza olan güvenin tekrar teyit edildiğini bir kez daha göstermektedir.

SURİYE’YE İLİŞKİN GELİŞMELER

– (Suriye’nin toprak bütünlüğü) Sayın Cumhurbaşkanımızın Moskova’ya yaptığı ziyarette bu konu Rus mevkidaşlarımızla ele alınmıştı. Şu anda beklentimiz özellikle orada Anayasa Komisyonu’nun bir an önce kurulması ve çalışmalarına BM çatısı altında başlaması.

– İran’la iyi ilişkilerimiz var ancak Esed yönetimi konusunda görüş ayrılıklarımız bilinmektedir. İran’la ilgili bir arabuluculuk durumu söz konusu değil.

– Türkiye’nin Suriye’de terörden temizlediği bölgelere ‘Rejim gelsin’ demek biraz fırsatçılık oluyor. Bizim böyle bir onayımız yok.

– Türkiye’nin Suriye’de terörden temizlediği bölgelere ‘Rejim gelsin’ demek biraz fırsatçılık oluyor, Fırat’ın doğusunda oluşturulacak güvenli bölge Türkiye kontrolünde olmalı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!