SON DAKİKA

‘İBB başkanı kim olursa olsun arkasında duracağız’

Kadir Topbaş’ın istifasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili görevini alan Göksel Gümüşdağ, yeni başkanın

Bu haber 27 Eylül 2017 - 10:54 'de eklendi.

Kadir Topbaş’ın istifasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili görevini alan Göksel Gümüşdağ, yeni başkanın perşembe günü seçileceğini söyledi.

Vodafone 39. İstanbul Maratonu basın toplantısında konuşan Gümüşdağ, Topbaş’ın istifasının ardından boşalan koltuğun perşembe günü dolacağını söyledi.

‘İstanbul hizmete ara veremez’
Uzun yıllar görev yaptığını vurgulayan Gümüşdağ, şu ifadeleri kullandı; “Ben 13,5 yıldır İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevini yürütmekteyim ve hâlâ görevimde aktifim. Perşembe günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yeni belediye başkanımızı seçeceğiz. Dolayısıyla o gün o meclisten hangi arkadaşımız çıkarsa çıksın var gücümüzle arkasında olacağız. Çünkü İstanbul kenti hizmete ara veremez. Hemen yeni belediye başkanımızla İstanbul halkına, İstanbul kentine hizmet etmeye devam edeceğiz.”

Bu arada basın toplantısı sonunda verilen toplu fotoğrafta Göksel Gümüşdağ’ın 34 göğüs numarasını taşıması dikkat çekti.

CHP de aday çıkaracak
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için CHP’nin de aday çıkaracağı belirtildi. Meclis üyeleriyle buluşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Biz de aday çıkaracak ve başkanlığı almak İçin yarışacağız” dediği aktarıldı. Kılıçdaroğlu’nun yaptığı değerlendirme konuşması sonrası belediye meclis üyelerinden başkan adayı olmasını istedikleri üç ismin pusulaya yazılması istendi. Yapılan oylamada Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in isminin ön plana çıktığı belirtildi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!