ibb

İBB’den uzun yıllar “danışman unvanıyla” maaş alan ve Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen İsmail Hakkı Turunç’un derneğinin binası da İBB’ye ait çıktı. Dernek binasını “dergâh” gibi kullanan Turunç, Kızılay’dan da maaş alıyor.
20.04.2023
Erdoğan’ın Dostu İBB Binasını Dergah Yapmış için yorumlar kapalı
19
İstanbul Eyüp’teki TÜGVA Genel Merkezi’nin 2019 yılından beri yanındaki yaklaşık 1000 metrekarelik İBB arazisini işgal edip otopark olarak kullanması hukuka aykırı bulundu.
12.04.2023
Mahkeme İBB’yi Haklı Buldu: TÜGVA İşgal Ettiği Araziyi Boşaltıyor için yorumlar kapalı
6
İBB'nin, kapatılan Atatürk Havalimanı’nı millet bahçesine dönüştüren imar planlarına karşı açtığı davada bilirkişi raporu çıktı. Raporda havalimanıyla ilgili alınan karar, şehircilik ilkelerine aykırı bulundu, kamu yararının gözetilmediği belirlendi.
04.04.2023
Atatürk Havalimanı Davasında Yeni Gelişme: Bilirkişi Raporu İBB’yi Haklı Buldu için yorumlar kapalı
8
Beşli Çete’deki MNG Holding’in patronu M. Nazif Günal, İBB’nin iki defa mühürlemesine rağmen, Boğaz’daki kaçak villa inşaatını tamamladı. Mahkeme, İBB’nin aldığı yıkım kararını da Günal’ın başvurusuyla durdurdu.
08.01.2023
MNG Holding Patronunu İBB Durduramadı, Villayı Tamamladı için yorumlar kapalı
3
İBB’nin atıl durumdaki arsa satışını engelleyen AKP’liler, partilerine ait belediyelerde çok sayıda parseli satış listesine eklemeye devam ediyor. Son olarak AKP’li Arnavutköy Belediyesi 29 parseli birden satışa çıkardı.
06.11.2022
AKP’li Arnavutköy Belediyesi 29 parseli Birden Satışa Çıkardı için yorumlar kapalı
5
AKP döneminde İBB'nin burs verdiği isimler gündeme gelmişti. AKP İstanbul Kadın Kolları Başkanı Rabia Kalender İlhan, AKP’li vekiller Fatma Betül Sayan Kaya ve Ravza Kavakçı Kan dahil bazı isimlere yurtdışı eğitimler için verilen burs miktarının yaklaşık 78 milyon lira olduğu ortaya çıktı.
12.07.2022
İBB, AKP Yönetimindeyken AKP’li İsimlere 78 milyon Lira Burs Verdi için yorumlar kapalı
45
CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin terör örgütü yandaşı Aynur Doğan'a konser verdireceği ortaya çıktı. Daha öncede terör örgütü sembolleriyle donatılmış sahnede konser vermişti.
25.05.2022
İBB, Terör Örgütü Yandaşı Aynur Doğan’a Konser Verdirtecek için yorumlar kapalı
103
Demirören Grubu’nun kredi borçlarına karşılık Ziraat Bankası’na geçen Kemer Country için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yeni bir imar planı hazırladı. Ziraat Bankası’nın 300 dönümlük golf sahası için İBB’nin vermediği imarı, bakanlık verdi. Emlak Konut GYO'nun proje geliştireceği arazide villa, rezidans ve AVM yer alacak.
20.05.2022
Bakanlık İBB’yi Devreden Çıkardı: Kemer Country de Beton Oluyor için yorumlar kapalı
40
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs konserine Pontusçuluğu ile malum Apolas Lermi'yi çağırdı.
19.05.2022
İBB’nin 19 Mayıs Konserinde Pontusçu Apolas Lermi’yi Çağırdı için yorumlar kapalı
107
İBB mülkiyetinde bulunan Yerebatan Sarnıcı üzerindeki tarihi Talat Paşa Konağı da elinden alınarak Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne devredildi.
31.03.2022
Gezi Parkı, Galata Kulesi’nin Ardından Şimdi de Talat Paşa Konağı İBB’den Alındı için yorumlar kapalı
49
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'daki kar yağışına ilişkin uyarılarda bulundu. İmamoğlu, "Bugün bu 4-5 günlük alarmın en yoğun kar yağışını yaşayacağız. Bu kar yağışı öğleden sonra İstanbul'da çok etkili olacak" dedi.
12.03.2022
İBB Başkanı İmamoğlu: ”İstanbul’da Kar Kalınlığı 50 cm’e Çıkabilir” için yorumlar kapalı
40
CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanı yaptığı ortak açıklamayla, akaryakıt fiyatlarındaki zamlar nedeniyle toplu taşıma ücretlerinde de zam yapılacağını duyurdu.
11.03.2022
Akaryakıt Fiyatları Belediyeleri Vurdu! Toplu Taşımaya Zam Kapıda için yorumlar kapalı
22