SON DAKİKA

Huawei’den Amiral Gemisi Mate'e Parmak İzi Sensörü

Ekran altında konumlandırılan parmak izi sensörleri günden güne bir trend halini almaya başladı. Hatta Note 9’un dahi bu listeye dahil olabileceği alınan raporlar arasında. Bu yıl Vivo X220 Plus ve X21 UD gibi bir çok cihazda da bu teknolojiyi gördük. Sızdırılan haberlere göre Huawei’nin de bu teknoloji üzerine söyleyecekleri var.

Bu haber 24 Mart 2018 - 14:59 'de eklendi. 8

Huawei’nin, Qualcomm ile birlikte getirmesi beklenen ultrasonik parmak izi teknolojisini Mate 11 veya mate 20 ile piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu özel sensörle üretilecek olan akıllı telefon doğrudan Huawei için amiral gemisi halini alabilir. Ürünlerin piyasaya sürülmesinin ise Eylül ya da Ekim ayını bulması planlanıyor.

Huawei, Gerçek Selfie Canavarı Olan Nova 3e'yi Tanıttı

Bu teknoloji için Qualcomm ile çalışmayı seçen Huawei, şirketin teknolojisinin en büyük farkının diğer firmalara oranla daha kaliteli bir sensöre sahip olması olarak tanımlıyor. Hatta ıslak veya yağlı parmaklarla dahi okumanın gerçekleşebileceğini iddia etmekten de geri kalmıyor.

Vivo X21'den Yeni Haberler: Çentikli Ekran Kullanılacak

Tabii Huawei, parmak izi algılayıcılarını sunan tek şirket değil, bir çok marka  bu teknolojiyi küresel pazarlar için kullanmaya karar verdi. İşin özü, sektör bu teknoloji üzerinde de oldukça kızışacağa, ve daha bir çok gelişime sahne olacağa benziyor.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın