SON DAKİKA

‘Hrant’a söz, hiçbir şeyi unutmayacağız’

Katledilmesinin üzerinden onbir yıl geçen Hrant Dink için Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Antalya İl Başkanı Fatma Kayaoğlu

Bu haber 18 Ocak 2018 - 12:15 'de eklendi.

Katledilmesinin üzerinden onbir yıl geçen Hrant Dink için Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Antalya İl Başkanı Fatma Kayaoğlu, yazılı bir açıklama yaptı.

Kayaoğlu tarafından yapılan açıklamada, “İnsanlık düşmanı eli kanlı canilerin parti üyemiz, kardeşimiz Hrant Dink‘i katletmelerinin üzerinden onbir yıl geçti. Dostumuz, canımız, hakikat anlatıcımız sevgili Hrant‘ımızdan ayrılalı tam onbir yıl oldu. Kardeşimiz Ermeni’ydi, Türk’tü, Kürt’tü, Laz’dı, Çingene’ydi, Boşnak’tı, Gürcü’ydü, Süryani’ydi, Arap’tı… Sünni’ydi, Hıristiyan’dı, Alevi’ydi, Yezidi’ydi, Nusayri’ydi… Tekmil halkların ortak güzelliğini yüreğinde taşırdı” dedi.

Bu topraklarda daha nice Hrant’lar var

Hrant Dink`in katilinin, tetiği çekenden çok daha kalabalık bir güruh olduğunu ifade eden Kayaoğlu, “O güruhta milliyetçi kalkışmaları, linç girişimlerini, faşist saldırıları ‘halkın doğal tepkisi` olarak görüp meşrulaştıran devletin ta kendisidir. Bu güruhta bu milliyetçi histerinin içerisinde harekete geçen örgütlü güçler de vardır. Hrant kardeşimiz bunlar tarafından elbirliği ile katledilmiştir” dedi.

Onbir yıldır hukuku arıyoruz bulamıyoruz

Dink’in öldürülmesinin ardından onbir yıl geçtiğini ancak dava dosyasında bir arpa boyu kadar yol alınamadığını belirten Kayaoğlu, “yargılanan ayak takımının dışında, cinayetin asıl aktörlerine ulaşılamadı. Ulaşılmak istenmesi bir yana bilerek ve isteyerek bu izin önü kesildi. Onbir yıldır adaleti, vicdani, hukuku arıyoruz, bulamıyoruz. Onbir yıldır yargıyı, hükümeti, meclisi arıyoruz bulamıyoruz. Onbir yıldır, sokak ortasında arkadaşımızı katledenlerin arkasındaki güçlerden söz ediyoruz, duymak istemiyorlar. Ömrünü, tüm ezilenlerin ve emekçilerin onurlu bir hayat sürmeleri hedefine adamış yiğit insan Hrant`ın katillerine, katillerin destekçilerine ve onu hedef gösterenlere bir kez daha hatırlatırız ki; bu tür cinayetlerle hiçbir yere varamayacaklar. Bu topraklarda daha nice Hrant`lar var ve var olmaya devam edecek. Türkiye mutlaka ve mutlaka etnik kökeni, inancı ne olursa olsun tüm insanların birarada yaşadığı özgür ve demokratik bir ülke olacaktır” sözlerini aktardı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!