SON DAKİKA

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen: Barışa inananlar TV’yi kapatıp

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, Afrin operasyonu, HDP yöneticilerine ve gazetecilere yönelik gözaltılara ilişkin konuştu. İktidar

Bu haber 24 Ocak 2018 - 9:11 'de eklendi. 57

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, Afrin operasyonu, HDP yöneticilerine ve gazetecilere yönelik gözaltılara ilişkin konuştu. İktidar kontrolündeki televizyon kanallarını eleştiren Bilgen, “Bu kanaları izleyemeyin, Tolstoy okuyun” dedi. Bilgen, “Bugünkü açıklamamızın asıl gündemi basına ve partimize yönelik gözaltı ve baskılar. Ortada bir yangın var ve biz yangını söndürmeye çalışıyoruz. Birileri bu yangını çıkaranlara kızmak yerine, yangını söndürmeye çalışanlara saldırıyor” diyerek gözaltı ve operasyonlara tepki gösterdi.

‘Ciddi çelişkiler var’
“Bu operasyonun asıl amacı nedir? Yapılan açıklamalardan bunu anlamakta zorlanıyoruz” diyen Bilgen, şöyle devam etti: “ÖSO’ya mı alan açılıyor yoksa Türkiye’ye saldırı var da ÖSO mu Türkiye’ye destek veriyor? Saldırının hedefi de muğlaklaştırılmak isteniyor. Saldırının hedefi ile ilgili de ciddi çelişkiler var.”

HDP Sözücüsü, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Akşam, TV kanallarını açtıklarında partililerimiz HDP tartışılırken HDP’lilerin olmadığını gördüklerinde üzülmesinler. Onlar konuştukça biz kazanacağız. Varsın onlar savaşın ne kadar iyi olduğunu anlatmaya devam etsinler. Barışı savunanları bu tartışmalar karşısında ekranlarını kapatmaya çağırıyoruz. Bu kanalları izleyeceklerine, ruh sağlıklarını bozacaklarına ya alternatif kanalları izlesinler, ya komşularını ziyaret etsinler ya da oturup çocukları ile Tolstoy’u okusunlar.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın