SON DAKİKA

HDP Eş Genel Başkanı Kemalbay’dan ‘Deniz Gezmiş’ yorumu

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, Rıdvan Dilmen’in Deniz Gezmiş’i Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a benzetmesiyle

Bu haber 17 Aralık 2017 - 15:05 'de eklendi.
Abone ol

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, Rıdvan Dilmen’in Deniz Gezmiş’i Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a benzetmesiyle başlayan tartışmaya katıldı ve “Deniz Gezmiş yaşasaydı Demirtaş’ın koğuşunda olurdu” yorumunu yaptı.

Sputnik’in aktardığına göre Kemalbay, Halkların Demokratik Kongresi’nin Ankara’da düzenlenen 8. Genel Kurulu’na katıldı.

#Kemalbay: Bazıları Erdoğan’a parkasız Deniz Gezmiş diyor. Bugün Deniz Gezmiş yaşasaydı #Demirtaş’ın koğuşunda olurdu.

— HDP (@HDPgenelmerkezi) December 17, 2017

Dilmen’in ifadelerinin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de katılmasıyla alevlenen Deniz Gezmiş polemiğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kemalbay, şunları söyledi:

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

“Bazıları Deniz Gezmişlerden yola çıkıp Erdoğan’ı ‘Parkasız Deniz Gezmiş’ olarak niteliyor. Bu utanç verici yandaşlık arzusuna cevabımız şu: Bugün Deniz Gezmiş yaşasaydı Selahattin Demirtaş’ın koğuşunda olurdu, cezaevinde olurdu. Bizler Denizlerden, Mahirlerden aldığımız devrimci geleneği, direnişi geleceğe taşıyacağız.

HDK’nin halkların özgün sorunları etrafında meclisler kurarak HDP’nin toplumsal alanı olarak kendisini her geçen gün daha fazla örgütlemesi görevinin farkındayız. HDP’nin de siyasal mücadelesine bu toplumsal mücadeleleri taşıma sürecine hep beraber katkı sunmak görevi ile karşı karşıyayız.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!