SON DAKİKA

HATİPOĞLU, REKTÖRÜ OLDUĞU ÜNİVERSİTEYE SORUŞTURMA GEÇİREN GÖKÇEK’İN BÜROKRATINI ATADI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, beraat etmesine rağmen görevine dönemeyen KHK’lılara ilişkin yapılan eleştirilere “Neden güveneyim?” diye karşılık verdi. Ancak iktidar cenahında bunun tam tersi örnekler yaşanıyor. İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu, rektörü olduğu devlet üniversitesine soruşturma geçiren kişileri işe almaya devam ediyor…

Bu haber 11 Mayıs 2020 - 19:28 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

KRT muhabiri Çağdaş Ulus’un özel haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne rektör olarak atanan ilahiyatçı Profesör Nihat Hatipoğlu, üniversitenin mal alım komisyonuna önce FETÖ’den ve dolandırıcılıktan soruşturma geçiren iki kişiyi atamıştı. Şimdi aynı komisyona soruşturma geçiren yeni bir ismi atadı.  Bu isim bir dönem Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Elektrik Gaz Otobüs Genel Müdürlüğünde görevli Şerafettin Genç.

Şerafettin Genç

Şerafettin Genç

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek’in bürokratı Şerafettin Genç, 67 kişi ile birlikte; ihalede idari şartnameye aykırı davranarak kurumu zarara uğratmak suçlamasıyla 67 yıl hapis istemiyle yargılandı ve beraat etti.

İLK DEĞİL

Hatipoğlu, üniversiteye 6 kişiden oluşan mal alım komisyonu kurmuş komisyona  başkan olarak Mali İşler Daire Başkanı Sabri Kulekaya’yı, şube müdürü olarak da Ergün Özuslu’yu atamıştı.

(Soldan sağa- Ergün Özuslu ve Sabri Kulekaya)

(Soldan sağa- Ergün Özuslu ve Sabri Kulekaya)

Sabri Kulekaya 2018 yılında Konya Selçuk Üniversitesi’nde Kültür Şube Müdürüyken “resmi belgede sahtecilik ve dolandırıcılık” suçlamasıyla soruşturma geçirmişti.

Komisyona daire başkanı olarak atanan Ergün Özuslu’nun da Gaziantep Kültür Turizm Bakanlığı’nda görevliyken 2017 yılında FETÖ soruşturması geçirdiği belirlenmişti.

Nihat Hatipoğlu da KRT’nin telefonda yönelttiği sorulara “soruşturmalardan haberim var. Soruşturma geçirmeleri güven duymama engel değil.” demişti.

Kaynak: KRT Tv

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!