SON DAKİKA

Harcadıkları yerleri ‘belge’lediler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Erdoğan’ın mültecilere “30 milyar dolar” harcadık açıklamasını hatırlatarak “nereye

Bu haber 05 Aralık 2017 - 18:20 'de eklendi. 69

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Erdoğan’ın mültecilere “30 milyar dolar” harcadık açıklamasını hatırlatarak “nereye harcandı bu para” sorusuna AKP’den ilginç bir yanıt geldi.

CHP’nin sorusu üzerine açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ alelacele bir liste hazırladı. Listede harcanan miktarın nereye harcandığı konusunda bilgi verilmezken çalakalem rakamlar yazıldığı görüldü. Örneğin listede Belediyeciliğe 17,527,481,829,65 TL harcandığı aktarılıyor. Ancak bu paranın hangi belediyeye aktartıldığına, nerelere harcandığına dair hiçbir bilgi yer almıyor. Yine listede yer alan ‘Diğer Sivil Toplum Kuruluşları’ kaleminde 852,600,000,000 TL harcandığı aktarılırken bu sivil toplum kuruluşlarına dair de bir bilgi verilmedi.

Yazılan miktarların gelişi güzel bir şekilde hazırlandığı açıkça görülürken Bakan Akdağ’ın kalemleri detaylandırmaması dikkat çekti. Listede göze çarpan diğer bir unsur ise ‘Fırsat Maliyeti’ne 4 milyon dolar harcandığının belirtilmesi oldu.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın