SON DAKİKA

Hakkari Valiliği’nden gözaltında işkence iddialarına açıklama

Valilik, açıklamasında güvenlik görevlilerine direnen kişilerin derdest edilerek gözaltına alındığını belirtirken, kusuru olan personelin tespit edilmesi durumunda işlemlerin yapılacağını belirtti.

Bu haber 08 Ağustos 2017 - 23:10 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Valilik, açıklamasında güvenlik görevlilerine direnen kişilerin derdest edilerek gözaltına alındığını belirtirken, kusuru olan personelin tespit edilmesi durumunda işlemlerin yapılacağını belirtti. Açıklamada haberlerin tamamen asılsız olduğu söylenirken ‘terör örgütü propagandası yapma maksadı taşıdığı’ savunuldu.

Valiliğin açıklaması şöyle:

“Güvenlik güçlerimiz tarafından İlimiz Şemdinli İlçesi Altınsu Mahallesinde 05.08.2017 günü icra edilen operasyon esnasında açılan ateş sonucu 1 Polis Memurumuz Şehit olmuş, bunun üzerine ateşin geldiği değerlendirilen bölgelerde bulunan şüpheli şahıslar hukuka uygun olarak gözaltına alınmışlar, ancak bu esnada güvenlik güçlerimize direnen şahıslar da yetkiler dahilinde zor kullanılarak derdest edilmişlerdir. Daha sonra gözaltına alınırken darp edildikleri iddiası ile Savcılık Makamına müracaat eden 10 vatandaşımızın işlemleri devam etmekte olup, bunlar arasında kadın bulunmamaktadır. Ayrıca kusuru olan personel tespit edilirse haklarında gerekli idari tahkikat da yapılacaktır. Bunun dışında bazı haber ajanslarında ve sosyal medyada Güvenlik Güçlerinin vatandaşlarımıza işkence yaptığı yönündeki haberler tamamen asılsızdır ve terör örgütünün propagandasını yapma maksadını taşımaktadır.”

Hakkari Şemdinli’nin Şapatan köyüne operasyon düzenleyen asker ve polislerin köylülere işkence yaptığı öne sürüldü. pic.twitter.com/L4lItf97O1

— dokuz8 (@dokuz8haber) 7 Ağustos 2017

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!