işkence

İkinci Karabağ Savaşı'nda azad edilen Hocavent ilinin Edili köyünde Birinci Karabağ Savaşı'nda işkenceyle katledilen Azerbaycan askerlerinin toplu mezarı bulundu.
05.10.2022
Ermeniler Tarafından Katledilen Azerbaycan Askerlerinin Toplu Mezarı Bulundu için yorumlar kapalı
27
Çin’de yaşayan Uygur Türkleri bir sebep verilmeksizin alındıkları eğitim kampı olarak adlandırılan kamplarda işkence ve uzmanların ‘soykırım’ olarak adlandırdığı uygulamalara maruz bırakılıyor.
03.03.2022
Çin, Uygur Türklerinin Organlarını Kimyasal ve Biyolojik Deneyler Yaparak Çalıyor! için yorumlar kapalı
91
İstanbul Arnavutköy'de Afganistanlı çete tarafından rehin alınan bir grup, polise konum atarak kurtulabildi.
23.02.2022
Afgan Çete, Bir Grup Türk’ü Rehin Alarak İşkence Yaptı için yorumlar kapalı
74
Adana'da kan donduran bir olay yaşandı. 26 yaşındaki Suriyeli Muhammed Rıza el-Mahmud, telefonuna gelen mesajı göstermediği iddiasıyla 7 aylık hamile eşine 4 gün boyunca işkence yaptı. Suriyeli şahıs, 20 yaşındaki eşi Tebarek Arbeş’i iple bağlayarak dövüp, vücudunda sigara söndürdü. Kadın, beyin kanaması geçirerek yoğun bakıma alındı.
15.01.2022
Adana’da Kan Donduran Olay! Suriyeli Şahıs, 7 Aylık Hamile Eşine 4 Gün Boyunca İşkence Yaptı için yorumlar kapalı
15
Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde yaklaşık 10 yıl görev yaptıktan sonra ülkeyi terk eden Çinli eski polis memuru, tutukladıkları Uygur Türklerine işkence ettiklerini belirtti.
07.10.2021
Çin’in Uygur Türklerine Uyguladığı Soykırımı Eski İşkenceci Anlattı için yorumlar kapalı
28
Beyoğlu’nda Faslı iki gaspçı Ürdünlü gencin kaçırdıktan sonra ellerini ve ayaklarını bağlayarak 15 gün boyunca kırbaçla işkence yaptı. Gaspçılar işkence anlarını görüntüleyerek gönderdikleri ailesinden yüklü miktarda fidye istedi. Fidye ödendikten sonra kurtulan gencin şikayeti üzerine Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin kıskıvrak yakaladığı Faslı gaspçılar tutuklanarak cezaevine gönderildi.0
20.09.2021
İstanbul’da İşkence Dehşeti: Faslı Gaspçılar, Ürdünlü Genci Bağlayıp Kırbaçladı için yorumlar kapalı
1
Kırımlı gazeteci Gulsum Khalilova, Rus istihbaratının, Kırım Türklerini kaçırıp günlerdir işkence yaptığını öne sürdü.
11.09.2021
Kırımlı Gazeteci Khalilova: ‘Rus istihbaratı, Kırım Türklerini Kaçırıp Günlerdir İşkence Yapıyor’ için yorumlar kapalı
7
Artvin'de çıktığı avda, yavru ayıyı tüfekle vuran ve can çekişirken, üzerine köpekleri salan Tanju Çolak, sulh ceza hakimliğince yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
11.07.2020
YAVRU AYIYA İŞKENCE YAPAN CANİ SERBEST BIRAKILDI için yorumlar kapalı
19
HAYTAP'ın sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılan görüntüler, kullanıcıların tepkisini topladı. Görüntülerde Artvin'in Arhavi ilçesinde, avlanmaya çıkan T.Ç.'nin, yavru bir ayıyı vurduğu ardından can çekişen hayvanın üzerine köpek saldığı görüldü
10.07.2020
AYI VURAN AVCIYA İŞKENCE SUÇLAMASI için yorumlar kapalı
4
Hollanda-Belçika sınırında düzenlenen polis baskınında, 'işkence odasına' dönüştürülmüş yedi konteyner bulunurken olayla ilgili altı kişi tutuklandı. Odalarda dişçi koltuğu, budama makası, tavanda ve zeminde kelepçeler bulunduğu belirtildi.
09.07.2020
HOLLANDA’DA İŞKENCE ODALARI BULUNDU için yorumlar kapalı
10
Siirt'in Şirvan ilçesinde, 3 öğrencisinin vücuduna sıcak soba maşası değdirdiği belirlenen ilkokul öğretmeni A.K. açığa alındı.
20.01.2020
3 ÖĞRENCİNİN VÜCUDUNA SICAK SOBA DEĞDİREN ÖĞRETMEN HAKKINDA KARAR ÇIKTI için yorumlar kapalı
9
Erzurum'da 2 genç kızı önce döven, ardından birine cinsel istismarda bulunan 3'ü kız 5 sanığa verilen hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. Kararda, 63 yıl hapis cezası verilen Ahmet Değirmencioğlu için 'uslanmaz kişiliği olan ve takdiri indirimi hak etmeyen sanık' ifadesi kullanıldı, "Tam bir vicdani kanı ile takdiri indirim uygulanmamıştır" denildi.
16.04.2019
63 YILLIK HAPSİN GEREKÇESİ AÇIKLANDI için yorumlar kapalı
13