SON DAKİKA

Haaretz: “Türk Lirası Bile Erdoğan’a İnanmıyor”

İsrail’in çok okunan gazetelerinden Haaretz’te yazan Zvi Bar’el, Türk Lirası’nda son dönemde yaşanan değer kaybı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hamlelerini mercek altına aldı.

Bu haber 09 Ocak 2022 - 20:08 'de eklendi.
Abone ol

Sözcü’de yer alan habere göre; İsrail’in en eski gazetelerinden biri olarak kendini tanıtan Haaretz’in köşe yazarı Zvi Bar’el, son dönemde Türkiye’de yaşananları mercek altına aldı. Bar’el, “Türk Lirası bile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a inanmayı bıraktı” başlıklı bir analiz hazırladı.

Bar’el, “Fiyatlar artarken Cumhurbaşkanı’na destek azalıyor. Neyse ki seçimlere bir yıldan fazla bir süre var. Cumhurbaşkanı Erdoğan 1 hafta önce vatandaşına Türk Lirası’nda kalması çağrısında bulundu fakat TL henüz ne istediğine karar vermedi. 20 Aralık’ta Erdoğan yeni ekonomi planını tanıttı. Fakat o zamandan beri dolar karşısında Türk Lirası 18.5’tan 11’e düştü. Fakat yeni yılla birlikte Türk Lirası önce yüzde 5 değer kaybetti sonra yüzde 3 değer kazandı. Henüz TL’nin dolar karşısında 12-13 bandında olacağını söylemek için erken, geçen yılın başlarında bir dolar 7.4 TL’ydi” yorumunu yaptı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!