SON DAKİKA

GÖZALTINA ALINAN SGK UZMANI ALİ TEZEL SERBEST BIRAKILDI

Sosyal güvenlik uzmanı, işadamı ve Tele1 programcısı Ali Tezel, 2017’deki bir soruşturma nedeniyle bu sabah gözaltına alınmıştı. Emniyet işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Bu haber 13 Ocak 2020 - 17:22 'de eklendi.
Abone ol

Sabah saatlerinde evinden gözaltına alınan Ali Tezel’in, Haseki Hastanesi’nde sağlık kontrolü ardından serbest bırakıldı.

Sosyal medya hesabı üzerinden bir  açıklama yayınlayan TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, “Sosyal güvenlik uzmanı, işadamı ve Tele1 programcısı Ali Tezel, 2017’deki bir soruşturma nedeniyle bu sabah gözaltına alındı. Bütün Türkiye’nin tanıdığı, işi-adresi belli bir kişinin ifadesi davet edilerek alınabilirdi. Uygulama demokrasi ve adalet dışıdır, eziyettir, gözdağıdır.” ifadelerini kullandı.

ALİ TEZEL KİMDİR?

10.09.1966 tarihinde Ödemiş’te doğmuştur. İlkokulu Ödemiş’te tamamladıktan sonra ortaokulu devlet parasız yatılı olarak İzmir Buca Lisesi Ortaokulunda ve Lise’yi de yine devlet parasız yatılı olarak Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesi’nde 1985 yılında tamamlamış ve aynı yıl Nevşehir’de sağlık memuru olarak göreve başlamıştır. 1987-1989 yıllarında Ankara Numune Hastanesi Hızır Acil Servisinde geceleri çalışıp, gündüzleri de Hacettepe Üniversitesi Anestezi Teknikerliği bölümüne devam etmiştir.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

1989 yılında İzmir Alsancak Devlet Hastanesi acil servisinde geceleri çalışırken, gündüzleri de Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi idari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel ilişkiler Bölümüne başlamış ve 1993 yılında, 4 yılda tamamlamıştır.

1995 yılında ÖSYM tarafından yapılan merkezi sınav sonrasında girdiği SSK Sigorta Müfettiş Yardımcısı sınavı ile SSK’da Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlamıştır.

1998 yılında da Sigorta Müfettişliğine atanmış olup, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı, İstanbul 1 Nolu Grup Başkanlığı’nda Başmüfettiş olarak görev almıştır. 2004 yılından, görevden alındığı 2007 yılı Ekim ayına kadar da Grup Başkanı olarak görev yapmıştır.

1 Eylül 2008 günü hem memuriyetten hem de müfettişlik görevinden istifa etmiştir.

Tezel, salı günleri TELE1’de yayınlanan “Ali Tezel’e sorun” programında canlı yayında gelen soruları yanıtlamakta ve bilgi vermektedir.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!