SON DAKİKA

FRANSA’DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A YALANLAMA!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa ziyareti öncesinde Kaşıkçı cinayeti ile ilgili olarak, “Biz tapeleri Arabistan’a, ABD’ye ve Avrupa’ya verdik” demişti. Fransa Dışişleri Bakanlığı’ndan yalanlama geldi.

Bu haber 12 Kasım 2018 - 17:23 'de eklendi.

Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin Erdoğan’ın açıklamalarına Fransa’dan yalanlama geldi. Erdoğan, cuma günü gazetecilere yaptığı açıklamada, cinayete ilişkin ellerinde “bulgu” olmasa da “bilgi” olduğunu söylemiş, “Biz tapeleri verdik. Suudi Arabistan’a da verdik. Amerika’ya da verdik. Almanlara, Fransızlara, İngilizlere hepsine verdik” açıklaması yapmıştı.

Bu sözlere Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian’dan açıklama geldi. France 2 kanalına konuşan Le Drian, söz konusu tapelerin ellerinde olduğuna dair kendisinin bir bilgisi olmadığını söyledi. Daha önce Kaşıkçı cinayetinin ardından Türkiye’yi ziyaret eden ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile CIA Başkanı Gina Haspel’e Kaşıkçı’nın öldürüldüğü ana ilişkin ses kayıtlarının dinletildiği iddiası ortaya atılsa da, iddialar doğrulanmamıştı.

Suudi Arabistan’ın istihbarat eski başkanı Prens Turki el Faysal geçen hafta New York’ta katıldığı bir konferansta Kaşıkçı cinayetinin aydınlatılması için Suudi Arabistan’ın hiçbir şekilde uluslararası bir soruşturmaya izin vermeyeceğini belirtmiş, bütün soruların açıklığa kavuşturulması için Riyad’dan bilgi talep edilebileceğini ifade etmişti.

TÜRKİYE’DEN CEVAP GELDİ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Fransa’nın açıklamalarına cevap verdi.

Altun, “Fransa Dışişleri Bakanı’nın Cumhurbaşkanımızı siyasi oyunlar oynamakla itham etmesi kabul edilemez. Türkiye’nin kararlı çabaları olmasaydı Kaşıkçı cinayeti olayının üzerine çoktan örtülmüş olacaktı. Türkiye, Kaşıkçı cinayetinin tüm detayların çıkarılması için çalışmaya devam etmektedir. Buna cinayet emrini kimin verdiği de dahildir” dedi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!