SON DAKİKA

Fezlekelerde zamanlama ‘manidar’

Man Adası belgeleriyle eşzamanlı olarak CHP’li milletvekileriyle ilgili Meclis’e çok sayıda fezleke gönderildi. CHP’li Özel,

Bu haber 01 Aralık 2017 - 10:57 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

SEBAHAT KARAKOYUN [email protected] @ssenyaprak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Recep Tayyip Erdoğan’ın yakınlarının yurtdışı bağlantılı milyonlarca doları bulan hesap hareketleriyle ilgili iddiaları açıkladığı gün Meclis’e CHP milletvekilleriyle ilgili çok sayıda fezleke sunularak dokunulmazlıklarının kaldırılması istendi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, fezleke sopasıyla susturulmaya çalıştıklarını söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun yaklaşık iki hafta önce Çorlu’da ardından da geçen hafta partisinin grup toplantısında Erdoğan’a yakınlarının yurt dışındaki paralarına ilişkin sorular yönelttikten sonra 28 Kasım Salı günü isim isim açıkladığı para transferinin dekontlarını kürsüden göstermesinin ardından TBMM’ye yeni dokunulmazlık fezlekeleri ulaştı.

CHP Milletvekilleri hakkındaki 84 fezlekeden 47’sinin 28 Kasım tarihli olduğu diğerlerinin ise ondan kısa süre önce Meclis’e ulaştığı bildirildi.

PM üyeleri hedef alınmış
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Parti Meclisi’nin “FETÖ konusunda iktidar partisinin sorumluluğuna dikkati çeken” 7 Kasım 2016 tarihli bildirisi gerekçesiyle PM üyesi olan milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle fezleke düzenlendiğini belirterek, “Yer yerinden oynarken harekete geçmeyen Cumhuriyet savcıları, bir yıl önceki bildiri konusunda harekete geçmişler, araştırmışlar hangi milletvekilleri PM üyesi diye ve haklarında fezleke düzenlemişler” dedi.

Fezleke değneği!
“Nasıl OHAL sopasını bütün muhalifler için kullanıyorlarsa bize de ‘fezleke değneği elimizde konuşursanız kafanıza vururuz’ mesajı vermeye çalışıyorlar” diyen Özel, “Bizi bunlarla yıldıramazlar. Bu tip saldırılara, yıldırma çalışmalarına meydanı bırakmayız. CHP’nin üzerine hakimiyle, savcısıyla, fezlekesiyle, suç duyurusuyla, hapsiyle, kumpasıyla gelseler de teslim olmayacağız” dedi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!