SON DAKİKA

Facebook'a, Instagram Hikayeler'e Benzer Canlı Yayın Geliyor

Facebook, Hikayeler özelliğini daha da geliştirerek, Instagram’daki canlı yayına benzer bir bir özelliği sitesi için de getiriyor.

Bu haber 05 Ağustos 2017 - 11:20 'de eklendi.

Facebook, bünyesindeki tüm uygulamalara Hikayeler özelliğini getirdi bile. Şimdiyse gözünü masaüstündeki Facebook sitesine dikti ve masaüstünden de Hikayeler özelliğine yakın zamanda kavuşacağız.

Facebook'un Hikayeler Özelliği Şimdi de Masaüstüne Geliyor!

Ayrıca Facebook bununla da yetiniyor olmayacak ki, Instagram'da görmeye alışkın olduğumuz türden Hikayeler'e canlı yayın özelliği Facebook'a geliyor. Facebook'ta canlı yayın özelliği ilk olarak 2015 yılında ünlüler için tanıtılmıştı. Daha sonra iOS ve Android uygulamalarına, ardından da masaüstüne canlı yayın özelliği gelmişti.

Podcast'lerin gittikçe artan popülaritesi ile Facebook da daha sonra yayıncılara ve yazarlara yönelik olarak tasarlanan Canlı Ses özelliğini eklemeyi ihmal etmedi. Yalnız bu seferki canlı yayın özelliği biraz daha farklı. Facebook Camera üzerinden olacak.

Facebook Camera'nın yeni sürümünde bulunacak "Canlı", "Normal" ve "GIF" başlıklı sekmeler ile farklı kayıt imkanları sunuluyor. Canlı sekmesindeyken de video akışı yapılabilecek. Dahası ise Facebook, bunu normal bir şekilde yayınlamaktansa Hikayeler kısmında tıpkı Instagram'da olduğu gibi yayınlama imkanı sunuyor.

Bu özellik şu anda test aşamasında ancak yakın zamanda kullanıma sunulması bekleniyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!