Yeni Akit

PKK terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP, DEVA Partisi ve Yeni Akit Cumhuriyet tarihinin ilk bölücü isyanını başlatan Şeyh Sait’i idamının yıl dönümünde andı.
29.06.2022
HDP, DEVA Partisi ve Yeni Akit, Cumhuriyet Rejimine Karşı İsyan Başlatan Şeyh Said’i Andı için yorumlar kapalı
255
İktidara yakın Yeni Akit, yeni yılla birlikte gelen zam yağmurunun ardından soğan ekmek yemenin faydalarını anlatan bir haber paylaştı. Akit'in bu haberi 'Vatandaşla dalga geçiyorlar' yorumlarına neden oldu.
02.01.2022
Yandaş Yeni Akit’ten Vatandaşlara ‘Soğan Ekmek’ Tavsiyesi için yorumlar kapalı
21
Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığı ile bilinen Yeni Akit'te skandal bir olay yaşandı. Akit'in resmi Twitter hesabından "Ensest Fordçuluk ilgi alanım" denilen bir hesabın paylaşımı beğenildi.
25.11.2021
Yeni Akit’in Resmi Hesabında Skandal! için yorumlar kapalı
35
Merkez Bankası’nın kararının ardından 11 TL’yi aşan dolar tekrar 10.46 seviyelerine düşünce Yeni Akit tepki çeken bir haber başlığı attı.
19.11.2021
Yeni Akit’ten Tepki Çeken Başlık: ”Altın ve Dolarda Sert Düşüş!” için yorumlar kapalı
23
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 83. yılında tüm Türkiye'de saygı ve minnetle anılıyor. Ancak iktidara yakın bazı gazeteler bugünü görmezden gelerek Atatürk'ü anmadı.
10.11.2021
İşte 10 Kasım’ı Anmayan Gazeteler için yorumlar kapalı
8
Yeni Akit yazarı Kenan Alpay, Kurtuluş Savaşı’nın ardından 1923’te Mustafa Kemal Atatürk tarafından ilan edilen Cumhuriyet için “İlan edilen cumhuriyet, kurulan tek adam ve tek parti despotizmi’ydi” ifadesini kullandı.
29.10.2021
Yeni Akit Yazarı Alpay’dan Skandal Açıklama: ”İlan Edilen Cumhuriyet, Kurulan Tek Adam ve Tek Parti Despotizmiydi” için yorumlar kapalı
4
TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un ''Cumhurbaşkanı, İstanbul Sözleşmesi'nden kararname ile çekildiği gibi Montrö'den de diğer uluslararası anlaşmalardan da çekilebilir'' sözlerinin ardından hükümet gazetelerinden Yeni Akit, Montrö karşıtı kampanyaya hız verdi.
27.03.2021
Yeni Akit’ten Montrö Karşıtı Kampanya için yorumlar kapalı
19
Yeni Akit, bugün ki sürmanşet haberinde hilafet çağrısı yaptı.
22.03.2021
Yeni Akit’ten Hilafet Çağrısı için yorumlar kapalı
2
İktidar yanlısı Yeni Akit'in yazarı Ali Karahasanoğlu, kadınları hedef aldığı bugünkü yazısında, "Kadınlar bara-meyhaneye gittikçe, kadın cinayeti artıyor... Son 8 yıllık uygulama, bunu ispatlıyor” ifadelerini kullandı.
09.03.2021
Akit Yazarı Karahasanoğlu’ndan Skandal Sözler: ‘Kadınlar Bara-Meyhaneye Gittikçe, Kadın Cinayeti Artıyor’ için yorumlar kapalı
2
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, basın toplantısı sırasında Akit TV muhabirinin sorusunu, "Temsil ettiğin kurum bir gazete kimliği taşımıyor. Dili bozuk tavırlarla hareket eden bir kuruma cevap vermeye tenezzül dahi etmem" ifadelerini kullandı.
24.12.2020
İMAMOĞLU’NDAN AKİT TV MUHABİRİNE: ‘TEMSİL ETTİĞİN KURUM BİR GAZETE KİMLİĞİ TAŞIMIYOR, CEVAP VERMEYE TENEZZÜL DAHİ ETMEM’   için yorumlar kapalı
0
Yeni Akit'te ana haber spikeri Caner Karaer, Fatin Dağıstanlı ve Özgür Özkaya'nın istifa ettiği öğrenildi.
16.08.2020
YENİ AKİT’TE İSTİFA DEPREMİ! için yorumlar kapalı
0
AKP’li Ümraniye Belediyesi’nin, Yeni Akit Gazetesi Yazarı Yaşar Değirmenci tarafından yazılan ve içerisinde skandal ifadeler yer alan ‘Modern dünyada görgü kuralları’ isimli kitabı ücretsiz olarak dağıttığı ortaya çıktı.
07.06.2020
AKP’Lİ BELEDİYE, 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ İLE DALGA GEÇEN YANDAŞ YAZARIN KİTABINI DAĞITTI için yorumlar kapalı
1