SON DAKİKA

Yeni Akit’ten Tepki Çeken Başlık: ”Altın ve Dolarda Sert Düşüş!”

Merkez Bankası’nın kararının ardından 11 TL’yi aşan dolar tekrar 10.46 seviyelerine düşünce Yeni Akit tepki çeken bir haber başlığı attı.

Bu haber 19 Kasım 2021 - 14:53 'de eklendi.
Abone ol

Merkez Bankası, politika faizini 100 baz puan indirerek, yüzde 15’e çekti. Faiz kararının hemen ardından dolar 10,97’yi gördükten sonra kısa sürede 11’i aştı. Dolar tekrar, akşam saatlerinde 10.46 seviyelerine düştü. Yeni Akit Gazetesi, durumu “Altın ve dolarda sert düşüş” başlığıyla haberleştirdi.

Yeni Akit gazetesi, kısa süreli olarak doların 11 TL’nin altına düşmesini haber yaptı. Gazetenin Twitter’da paylaştığı “sert düşüş” haberine çok sayıda tepki geldi.

Akit’in yayımladığı haber ise şöyle:

“Merkez’in kararı öncesi sabah saatlerinde piyasalarda yaşanan yükseliş, Merkez Bankası’nın kararının yaklaşmasının ardından kendisini düşüşe bıraktı.

Öğle saatlerinden itibaren dolar ve altın kurunda büyük düşüş yaşandı. Güne 652 TL seviyesinden başlayan gram altın da sert düşüşle 626 TL seviyelerine kadar geriledi. Gün başlangıcında 10.90 seviyelerinden işlem gören dolar şu sıralar 10.46 seviyesine kadar çekildi.”

Sosyal medyada gelen tepkiler:

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!