Nutuk

Stratejist, Gazeteci, Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci’nin kaleminden Ulu Başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere bıraktığı NUTUK en sade haliyle İz Bırakan Kalemler'den çıktı.
08.07.2022
‘Nutuk’ İz Bırakan Kalemler Yayınları’ndan Çıktı! için yorumlar kapalı
20
Güney Azerbaycanlı aktivistler, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, Güney Azerbaycan şehirlerinde Mustafa Kemal Atatürk'ün yazdığı Nutuk kitabını dağıttı. Geçtiğimiz günlerde bisiklet ile farkındalık seyahati yapan Ali Hemzezade, Aykırı'ya yaptığı açıklamada "Büyük Türk'ün kitabını her Türk okumalı" ifadesini kullandı.
30.08.2021
Güney Azerbaycan’da Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Atatürk’ün Kitabı “Nutuk” Dağıtılıyor! için yorumlar kapalı
10
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Atatürk’ün Nutuk adlı eserinin dağıtımını yasaklayan ve hakkında soruşturma başlatılan Mersin Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bakkal’ın aynı ilde öğretmen olarak atandığını açıkladı.
29.06.2021
Nutuk’u Yasaklayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bakkal, Öğretmen Olarak Atandı için yorumlar kapalı
10
AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin, Atatürk düşmanlığıyla bilinen Yavuz Bahadıroğlu’nun kitabından 1000, Atatürk’e hakaretten ceza alan Mustafa Armağan’ın kitabından 84 adet sipariş verirken, Atatürk’ün Nutuk kitabından ise bir adet satın alması tepkilere neden oldu.Zeugma Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Mete Büyükmurat, “Bu ihale çok büyük skandal”dedi.
05.05.2021
Mete Büyükmurat: ‘Bu İhale Çok Büyük Skandal’ için yorumlar kapalı
37
ADD, ÇYDD, Eğitim-İş, Cumhuriyet Kadınları Derneği ve Yenikuşak Köy Enstitüleri Derneği üyeleri dün Çamlıyayla'da buluştu. Nutuk'un okullarda dağıtılmasının engellenmesine tepki gösteren STK'lar Çamlıyayla’da Nutuk dağıttı.
22.04.2021
Çamlıyayla’da STK’lar Nutuk Dağıttı için yorumlar kapalı
0
Mersin'de Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çamlıyayla Ülkü Ocakları’nın okullarda dağıtmak istediği Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün eseri Nutuk dağıtımına skandal ifadelerle onay vermemesi TBMM gündemine taşındı
20.04.2021
Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Skandal Karar: Atatürk’ün Eseri Nutuk Dağıtımına İzin Vermedi için yorumlar kapalı
0
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ yayınları tarafından yayımlanan "Hatıratlarla Karşılaştırmalı Nutuk" isimli kitaba ilişkin skandal bir detay ortaya çıktı. Kitapta Atatürk'ün 1927'de eski, 1934'te yeni harflerle yayınlattığı Nutuk'ta var olan 622 belgeden 299'una yer verilmedi. Yazar Cengiz Özakıncı, Ekrem İmamoğlu’na seslenerek “Lütfen gereğini yapınız” ifadelerini kullandı.
22.10.2020
İBB BAŞKANI İMAMOĞLU’NUN DAĞITTIĞI NUTUK’TA SKANDAL DETAY: 299 BELGEYE YER VERİLMEDİ için yorumlar kapalı
40
Türkiye Büyük Millet Meclisi kütüphanesi açık erişim sisteminde araştırma yapanlar skandal bir tabloyla karşılaşıyor. Nutuk’a erişmek isteyen kişiler arama yaptıklarında sadece Osmanlı Türkçesi ile yazılmış orijinal halini bulabiliyor. Sistemde, Nutuk’un günümüz Türkçesi ile yazılmış tek bir kopyası yok.
26.05.2020
TBMM KÜTÜPHANESİ’NDE NUTUK’UN TÜRKÇESİ BULUNMUYOR için yorumlar kapalı
28
İzmir Büyükşehir Belediyesi gençlere 19 Mayıs hediyesi verdi. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZELMAN’ın bastırdığı 19 bin Nutuk, 19 ilçede 19 bin gence dağıtıldı.
18.05.2020
İZMİR’DE 19 İLÇEDE 19 BİN GENCE 19 BİN NUTUK için yorumlar kapalı
8
Türk Dil Kurumu’nun (TDK) resmi internet sitesi anasayfasında bulunan 'Atatürk'ün Vasiyeti' ve 'Nutuk Veritabanı' gibi bölümlerin kaldırıldığının basına yansımasının ardından gelen tepkiler üzerine kurumdan açıklama yapıldı. Ayrıca, söz konusu bölümlerin yeniden siteye koyulduğu görüldü.
13.09.2019
ATATÜRK’ÜN VASİYETİ VE NUTKU YENİDEN TDK SİTESİNE EKLENDİ için yorumlar kapalı
7
Atatürk'ün talimatıyla 1932 yılında kurulan Türk Dil Kurumu, resmi internet sitesinde bulunan "Atatürk'ün vasiyeti" ve Nutuk Veritabanı" bölümlerini kaldırdı.
12.09.2019
TDK, KURUCUSU ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ SİLDİ için yorumlar kapalı
28
Türk hukuk sisteminde hâlâ evrensel maddelerin olması insanın onurunu yüceltiyor. Türk halkının önemli bir kısmı diğer maddeleri olduğu gibi evrensel maddeleri de öğrenmek istemiyor. Çünkü okumuyor. Çünkü; hak, yetki ve sorumluluklarını bilmiyor. Öğrenmek de istemiyor. Çünkü hakların insanın gücü olduğu bilinci yerleşmemiş. Kuran’ı da kulaktan duydukları kadar biliyor. Büyük ATATÜRK’ün...
09.09.2019
HUKUK ve KURALLARI için yorumlar kapalı
1