‘Nutuk’ İz Bırakan Kalemler Yayınları’ndan Çıktı!

Stratejist, Gazeteci, Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci’nin kaleminden Ulu Başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı NUTUK en sade haliyle İz Bırakan Kalemler’den çıktı.

‘Nutuk’ İz Bırakan Kalemler Yayınları’ndan Çıktı!
Yayınlama: 08.07.2022
19
A+
A-

Ateşle imtihan olduğumuz şu günlerde okumadığımız ve anlamadığımız gerçekliği, anlamamız gereken, Ulu Başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı NUTUK’U en sade hali Stratejist, Gazeteci, Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci tarafından hazırlandı.

Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı NUTUK’U en sade haliyle İz Bırakan Kalemler’den çıktı.

Arka Kapak Yazısı;

“Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir…” Mustafa Kemal Atatürk.

NUTUK, Türk milletinin tekrar ayağa kalkarak dünya sahnesinde varoluşunun asırlar boyunca okunacak kitaplaşmış halidir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk, 1927 yılında bir milletin küllerinden doğuşunun tarihini kendi tanıklığıyla yazar. Üç ayda tamamladığı Nutuk’ta Atatürk, ilk günden başlayarak Kurtuluş Savaşı’nı, Cumhuriyet’in ilanını ve devrimleri anlatır ve geleceğe vasiyetini bırakarak yol gösterir.

Elinizde bulunan şaheser NUTUK, On bir yaş ve üstü tüm okuma, yazma bilenler için anlaşılacak şekilde sadeleştirilmiş olup, 15-20 Ekim 1927 tarihleri arasında bizzat Mustafa Kemal Paşa tarafından okunan büyük “Nutuk”, iki yıllık bir çalışma sonunda 1927 baskısından temel alınarak bugünkü TÜRKÇEMİZE göre sadeleştirilmiştir.

Nutuk, TÜRK Cumhuriyet Devlet tarihinin en önemli kaynaklarından biri olarak kabul edilir.

Nutuk’u hazırladığı günlerde tarihler 1927’yi gösterdiğinde Atatürk, 22, 23 Mayısta kalp spazmı, 28 Mayıs tarihinde ise kalp krizi geçirdi. Atatürk, 4 yıl içinde 2 kalp spazmı, 3 de kalp krizi geçirdi. Bütün uyarılara kulak tıkadı. Sağlığını hiçe saydı… Yeni bir devlet kurmanın yolunun yorulmaktan geçtiğini bilerek, durmadan, ara vermeden, dinlenmeden çalıştı…

Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat kendi ağzından Millî Mücadele yıllarını anlattığı ve bir belge niteliği taşıyan eseri Nutuk’un gelecek nesillere kılavuzluk edecek bir rehber olduğuna inanıyoruz.

Bugün hazır gördüğünüz ve yaşadığınız her şey için savaşlar, amansız hastalıklar ve yaşanmışlıklar yaşanmış ve GÖKTÜRK HAKANLIK geleneğinde olduğu gibi devleti kuran irade olarak GAZİ MERAŞAL MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, halkının huzurunda her şeyi tüm çıplaklığıyla aktarmıştır.

Nutuk, yalnızca bir dönemin anlatıldığı tarihi bir belge değil; akıl, kararlılık, milli birlik ve beraberlikle ulusal bağımsızlığın kazanılması yolunda sergilenen duruşun bu gün ve her dönem genç nesle ışık tutup yol gösterebileceği önemli bir eserdir.

Atatürk’ün “En büyük eserim” dediği ve Türk gençliğine emanet ettiği cumhuriyeti yaşatmak demek, onun açtığı yolda, gösterdiği hedefe ilkelerimizle durmadan yürümek demektir. Bu bakımdan özellikle Atatürk’ün “Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.” dediği öğretmenlerin ve de gençlerin okuması, tüm dünyaya örnek olan Atatürk inkılaplarının ve fikirlerinin anlaşılabilmesi ve fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin yetişmesi için elzemdir.

Zaman ötesi ulus kurucumuz Atatürk`ün dediği gibi “Büyük Nutuk henüz tamamlanmamıştır. Büyük Nutuk , Bilge Kağan`ın EY TÜRK BODUNU sözüyle tamamlanacaktır.”

Türk devrimi henüz tam olarak tamamlanmamıştır. Kati surette tamamlanacağını söyleyebilirim. 

NUTUK en sade haliyle İz Bırakan Kalemler'den çıktı.

NUTUK en sade haliyle İz Bırakan Kalemler’den çıktı.

Kitabı satın almak için tıklayınız…

Yazar Hakkında:

Gazeteci yazar, stratejist, analist, turizmci, yönetici ve televizyoncu Hüseyin Hakkı Kahveci 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. 1989 yılında devlet burslu öğrencisi olarak yurtdışında tıp eğitimi aldı. Sonrasında ABD’de işletme eğitimi almış olup, doktora çalışmalarına devam etmektedir. Çalışmaları halen stratejik ve uluslararası ilişkiler üzerine devam etmektedir.

Yeniçağ medya Günboyu ve Anayurt gazetelerinde yayımlanmış 1000’in üzerinde köşe yazısı olup, “Turizme Dair” TV programının yapımcılık ve sunuculuğunu yapmıştır.

Terör ve turizm raporları Türk üniversitelerinde bu alanda doktora tezlerine (üç adet) konu olmuş; uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan tez makalelerinde kaynak olarak atıfta bulunulmuştur. Politik strateji ve ekonomi üzerine köşe yazarlığına K2 Medya grubunda parlamentohaber.com genel yayın yönetmeni olarak devam etmektedir.

Hüseyin Hakkı Kahveci, ANSAV (Anadolu Stratejik Araştırmalar Vakfı) Yönetim Kurulu üyesi olup Politika Ekseni Strateji Araştırmaları Merkezi başkanlığı görevlerine halen devam etmektedir. Politik strateji, istihbarat analiz alanında araştırmacı gazetecilik üzerine ulusal bazda yayımlanmış dokuz adet kitabın yazarıdır.

Genel yayın yönetmenliğini yaptığı ATAM TV internet kanalında haftada bir “Ufuk Ötesi” adlı programı hazırlayarak sunmakta olup; yazmış olduğu kitapların orijinal baskıları ABD üniversitelerinde yardımcı ders kitabı olarak kullanılmaktadır. Kitapları mastır, doktora tezlerinde kaynak kitap olarak ABD üniversite kütüphanelerinde resmi olarak yer almaktadır.

Kitap yazarlığına devam eden Hüseyin Hakkı Kahveci, çok iyi derecede İngilizce, iyi derecede Urduca, iyi derecede Azeri Türkçesi, orta derece Arapça ve Rusça bilmektedir.

Türk televizyonlarında dört yüz saate yakın politik strateji konusunda canlı yayın konuğu olmuştur. Partisiz Atatürkçülük ve ATATÜRK devlet algoritması siyasetinin doktriner yazarı ve ideoloğudur.

Atatürk – Atabey Türk Ocakları kurucusu ve genel başkanıdır.

Hüseyin Hakkı Kahveci:

• FIJ (Federation International Journalist) Uluslararası Gazeteciler Federasyonu

• Uluslararası Profesyonel Gazeteci Basın kartı

• European News Agency (Avrupa Haber Ajansı) Büyükelçi unvanlı International Passport of the Press (Uluslararası Basın Pasaportu) sahibi olup

• Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS)

• Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

• Serbest (Freelance) gazeteciliğe ulusal ve uluslararası alanda devam etmektedir.

• PEN (Uluslararası Yazarlar Birliği) Türkiye üyesidir.

Eserleri

 • Yüzyılın Hilesi Sandıktaki Hülle (2014)
 • Yeşil Hücreler (2014)
 • İhanet Devam Ediyor (2016)
 • Uğur Mumcu’dan Sonra Rabıta (2017)
 • Atatürk’ün Yasaklanan Kitabı (2017)
 • Atatürk ve Cumhuriyete Kuşatma (2018)
 • Mühürlü Vagon (2018)
 • Trafodaki Kedi-Sandıktaki Hile (2019)
 • Atatürk’ten Son Emir (2019)
 • Atatürk’ün Katilleri(2020)
 • Uyanış (2021)
 • Asil Kan (2022)

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı