nota

Azerbaycan, Ermeni nüfusun yaşadığı ve Rus güçlerin geçici olarak konuşlandığı bölgeye 14 İran vatandaşının kanunla belirlenen sınır geçiş noktalarının dışında bir noktadan girdiği yönündeki haberlerin araştırılması için İran'a nota verdi.
03.12.2022
Azerbaycan ile İran Arasında Tansiyon Yükseldi için yorumlar kapalı
28
Yunanistan ve Türkiye arasında artan ada gerilim tırmanırken Yunan basını ise "Ankara nişan alıyor, Atina teyakkuzda" diye yazdı.
27.09.2022
Yunan Medyası Yazdı: ‘Ankara Nişan Alıyor, Atina Teyakkuzda’ için yorumlar kapalı
23
Dışişleri Bakanlığı'na çağrılan Yunanistan'ın Ankara Büyükelçisi'nden Adalar'daki ihlallere son verilmesi ve gayriaskeri statüyü ihya etmesi istendi. (AA)
26.09.2022
Yunanistan’ın Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı’na Çağrıldı; ABD’ye Protesto Notası Verildi için yorumlar kapalı
36
Azerbaycan, Ermeni protestocuların Azerbaycan'ın Paris Büyükelçiliğine düzenlediği saldırı nedeniyle Fransa'ya nota verdi.
19.09.2022
Azerbaycan, Fransa’ya Nota Verdi için yorumlar kapalı
39
Ukrayna’nın, silah, miğfer ve çelik yelek gibi askeri malzemeler konusunda anlaştıkları Türk iş insanları tarafından 5 milyon dolar dolandırıldığı iddiasına ilişkin Türkiye’ye nota verdiği öne sürüldü.
13.07.2022
Ukrayna’dan Türkiye’ye Nota: “Ya Ürünleri Verin Ya Parayı İade Edin” için yorumlar kapalı
4
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör örgütü PKK'ya yönelik Irak'ta başlattığı operasyonda Bağdat yönetiminden beklediği desteği alamadığını belirten Dışişleri Bakanlığı, Irak yönetimine nota verildiğini duyurdu.
21.04.2022
Türkiye’den Irak’a Nota! için yorumlar kapalı
8
Yunanistan'ın Türk balıkçı teknelerine ateş açması nedeniyle Yunanistan'a nota verildi.
23.02.2022
Türk Balıkçılara Ateş Açan Yunanistan’a Nota Verildi için yorumlar kapalı
30
Ukrayna’nın İsrail Büyükelçisi Yevgen Korniychuk, Ukrayna-Rusya krizi konusunda İsrail’in tavrını suçlayan sosyal medya paylaşımı üzerine İsrail Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı.
05.02.2022
İsrail’den Ukrayna’ya Nota için yorumlar kapalı
19
Ukrayna Rusya Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna'daki konsolosluklarının saldırıya uğradığını duyurdu. Rusya Dışişleri, olayı bir terör saldırısı olarak nitelendirirken, Kiev Büyükelçiliği de Ukrayna Dışişleri Bakanlığı'na bir protesto notası gönderdi.
25.12.2021
Ukrayna’daki Rus Konsolosluğu Saldırıya Uğradı! Rusya Nota Verdi için yorumlar kapalı
9
Bulgaristan'ın, Türkiye'nin Bulgaristan'daki cumhurbaşkanlığı seçimlerine müdahale ettiği iddiası üzerine Bulgaristan Büyükelçisi Anguel Hristov Tcholakov, Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.
20.11.2021
Türkiye’den Bulgaristan’a Nota! için yorumlar kapalı
35
Kırgızistan Dışişleri Bakanlığı, MİT operasyonuyla Türkiye'ye getirilen, FETÖ'nün Orta Asya sorumlusu Orhan İnandı'nın iadesi için Bişkek Büyükelçisi Ahmet Sadık Doğan'a nota verdi.
06.07.2021
Kırgızistan’dan Türkiye’ye Nota için yorumlar kapalı
0
Irak Dışişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Irak'ın kuzeyindeki üs bölgesine yaptığı ziyaret nedeniyle Türkiye'nin Bağdat Maslahatgüzarı Güçlü Kalafat'ı Dışişleri Bakanlığı'na çağırdığı bildirildi.
04.05.2021
Irak’tan Türkiye’ye Nota için yorumlar kapalı
0