mimarlar odası

AKP'li Samsun Büyükşehir Belediyesi, parkın bir kısmını yıkıp Kent Yönetim Merkezi ile ilçe terminali yapmaya başlaması üzerine, Mimarlar Odası her iki inşaat için yargıya gitti. Mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verince, belediye bütün park alanı dahil olmak üzere geniş bir bölgeyi Millet Bahçesi yapmak için meclisten karar çıkarıp inşaatlara devam etti....
21.05.2022
Mahkeme AKP’li Belediyeye Dur Demişti: Millet Bahçeli Çözüm için yorumlar kapalı
5
AKP'li Samsun Büyükşehir Belediyesi, parkın bir kısmını yıkıp Kent Yönetim Merkezi ile ilçe terminali yapmaya başladı. Mimarlar Odası her iki inşaat için yargıya gitti. Mahkeme yürütmeyi durdurma kararı vermesine rağmen belediyenin inşaatları yapmaya devam ettiği ortaya çıktı.
10.01.2022
AKP’li Samsun Büyükşehir Belediyesi, Mahkeme Kararını Hiçe Saydı için yorumlar kapalı
5
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Kurtuluş Savaşı kahramanı gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir'e ticari box büfeler koyuldu. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, "Yuh artık, bu ne saygısızlık" diye tepki gösterdi.
20.05.2021
Anıtkabir’e Otomat Büfe Kuruldu, Mimarlar Odası İsyan Etti: ‘Yuh Artık, Bu Ne Saygısızlık!’ için yorumlar kapalı
0
Mimarlar Odası, Bakan Kurum ve Bakan Ersoy hakkında suç duyurusunda bulundu
14.10.2020
MİMARLAR ODASI’NDAN 2 BAKAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSU için yorumlar kapalı
0
Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür'ün, üniversiteye açılan alana konut yaptırdığı ortaya çıktı.
18.07.2020
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ GÜR, ÜNİVERSİTEYE AÇILAN ALANA KONUT YAPTIRIYOR için yorumlar kapalı
11
Türkiye-ABD krizi sürerken, ABD’nin Ankara’da yaptırdığı elçilik inşaatının sürmesi dikkat çekti. Atatürk Orman Çiftliği’ndeki 186 dönümlük arazi, 11 Nisan 2014’te inşaat için ABD’ye verilmişti. Kriz hakkında yorum yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, "İnşaatı durdurun, ruhsatını da iptal edin'' çağrısı yaptı.
18.08.2018
HÜKÜMET’E ÇAĞRI! için yorumlar kapalı
0
ABD ile Türkiye arasındaki yaptırım krizi yaşanırken, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan iktidara çağrıda bulunarak, “ABD’ye yaptırım uygulayacaksanız, Atatürk Orman Çiftliği’nde (AOÇ) yükselen elçilik binasının ruhsatını iptal edin, inşaatı durdurun” dedi.
04.08.2018
MİMARLAR ODASI ANKARA ŞUBESİ BAŞKANINDAN İKTİDARA ÇAĞRI için yorumlar kapalı
17
Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, çıkartılan kararnamelerle kapatılan kurumlar hakkında açıklama yaptı. Açıklamada bir rejim değişikliği ile karşı karşıya olunduğu belirtildi.
16.07.2018
CUMHURİYET KURUMLARI YOK EDİLİYOR için yorumlar kapalı
0
Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne bağlı Bolu’da Gölcük Tabiat Parkı‘nın dağ köşkü ve bungalovlar yapılması ve göl gazinosunun
20.12.2017
Mimarlar Odası Ankara Şubesi Gölcük’teki rantı yargıya taşıdı için yorumlar kapalı
1
Erdoğan, muhtarlara yaptığı konuşmada CHP'ye '5'te 1 oranda eşcinsel kotası koyabiliyor. Allah şaşırtmasın, şu hale bak ya.
09.11.2017
Erdoğan’dan CHP’ye: 5’te 1 eşcinsel kotası var, şu hale bak ya için yorumlar kapalı
0
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa eden Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu.
31.10.2017
Gökçek’e istifa sonrası ilk suç duyurusu: ‘Hesap vermeden gitmek yok’ için yorumlar kapalı
8
TMMOB, EGEÇEP ve Doğa Derneği İzmir'de planlanan rant projeleri ile ilgili hazırladıkları ortak raporu basın toplantısı ile
20.09.2017
‘İstanbul’un rantını tüketen AKP gözünü İzmir’e çevirdi’ için yorumlar kapalı
0