SON DAKİKA

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ GÜR, ÜNİVERSİTEYE AÇILAN ALANA KONUT YAPTIRIYOR

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür’ün, üniversiteye açılan alana konut yaptırdığı ortaya çıktı.

Bu haber 18 Temmuz 2020 - 22:26 'de eklendi.

Gaziantep Üniversitesi’nin resmi internet sitesindeki ilan dikkat çekti. “Gaziantep Üniversitesi Konut Başvuru Formu” başlıklı ilan görenleri şaşırttı.

Odatv’nin haberine göre, Mimarlar Odası Gaziantep Şubesi önceki Başkanı Hasan Özgür Girişken, Gaziantep Üniversitesi’nin konut projesi ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Girişken yaptığı açıklamada, Gaziantep Üniversitesi yönetiminin, üniversite alanı olarak belirlenen alanı konut alanına çevirdiğini belirterek, “Rektör burada öğretim elemanlarının Gaziantep Üniversitesi mensupları dışında kimseye konut satamayacağını iddia etse de, bu mülkiyetle ilgili mevzuata aykırı. Bu, açıkça bir rant projesi. Tam da rektörlük seçimleri öncesinde duyurulması da cabası. Memleketin bilim yuvasının da hali bu. Çok yazık” dedi.

Hasan Özgür Girişken’in açıklaması şöyle:

REKTÖR ALİ GÜR’DEN SAVUNMA

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür de açıklama yaptı. Rektör Gür, Gaziantep’te konutların pahalı olması sebebiyle öğretim üyelerine yönelik böyle bir proje başlattıklarını ifade etti.

Rektör Ali Gür’ün açıklaması şöyle:

ALİ GÜR İSMİ NASIL GÜNDEME GELMİŞTİ

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür, Türkiye gündemine sık sık gelen bir isim. Gür’ün eşi, eski Akit yazarı Mehtap Yılmaz, AKP’nin önde gelen isimlerinden Bülent Arınç ve Şamil Tayyar’la girdiği kavgayla adını duyurmuştu. Şamil Tayyar, Ali Gür’ün FETÖ’cü olduğunu iddia etmişti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da, Genelkurmay Başkanı olduğu dönemde, Mehtap Yılmaz hastayken onu hastanede ziyaret etmiş ve bu durum tepkilere neden olmuştu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!