MAYIN

Ordu'nun Ünye ilçesinde sahilde görülen şüpheli cisim paniğe neden oldu. Bölgeye gelen ekipler, cismin Rus yapımı mayın tetikleyicisi olduğunu belirledi. Çevrede geniş güvenlik önlemleri alınırken mayının imhası için bomba imha ekipleri çalışma başlattı.
04.08.2022
Ordu’da Mayın Alarmı! Geniş Güvenlik Önlemleri Alınıyor için yorumlar kapalı
3
Bakanlık, "Kefken açıklarında tespit edilen mayın benzeri cisim Deniz Karakol uçağımız tarafından mayın olarak teşhis edilmiştir. Bölge emniyete alınmıştır. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı SAS timleri tarafından mayına müdahale edilmektedir" açıklamasını yaptı.
06.04.2022
Kefken Açıklarında Mayın Tespit Edildi: SAS Timleri Müdahale Ediyor için yorumlar kapalı
31
Milli Savunma Bakanlığı, Bulgaristan sınırına yakın İğneada açıklarında bir mayın tespit edildiğini duyurdu. Mayının SAS Timleri tarafından emniyete alındığı aktarıldı.
28.03.2022
Milli Savunma Bakanlığı Açıkladı: İğneada Açıklarında Mayın Tespit Edildi için yorumlar kapalı
9
İstanbul Boğazı'nın Karadeniz girişinde sabah saatlerinde fark edilen mayının etkisiz hale getirilmesinin ardından, akşam saatlerinde Sarıyer-Garipçe açıklarında ikinci kez mayın olduğu tahmin edilen bir cisim belirlendi. İhbarı alan Sualtı Savunma Grup Komutanlığı (SAS) timleri bölgede çalışma başlattı.
26.03.2022
İstanbul Boğazı’nda 2. Mayın Alarmı! SAS Timleri Çalışma Başlattı için yorumlar kapalı
2
Bulgaristan sınırı ile Kandıra Kefken arasında, gün batımından gün doğumuna kadar ticari ve amatör balık tutmak yasaklandı.
26.03.2022
İstanbul Boğazı’nda Mayın Paniği: Karadeniz Kıyısında Balık Tutmak Yasaklandı için yorumlar kapalı
3
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bugün İstanbul Boğazı'nda bulunan mayınla ilgili son durumu paylaştı. Akar, "İnceleme sonucunda eski tip olduğu belirlenen mayın SAS timimiz tarafından etkisiz hale getirildi. Konuyla ilgili hem Rus hem Ukrayna makamlarıyla görüştük. Koordinasyonumuz devam ediyor." ifadelerini kullandı.
26.03.2022
Bakan Akar: İstanbul Boğazı’nda Bulunan Mayın Etkisiz Hale Getirildi için yorumlar kapalı
19
Türk Deniz Kuvvetleri Seyir Hidrografi ve Oşinografi Dairesi Başkanlığı, Ukrayna limanları açıklarına mayın döküldüğünü belirterek tehlike yaratabilecek mayınlara karşı denizcileri uyardı.
21.03.2022
Türk Denizcilere Kritik Uyarı: Ukrayna Limanları Açıklarına Mayın Döküldü için yorumlar kapalı
17
Azerbaycan ile Ermenistan arasında 44 gün süren İkinci Dağlık Karabağ Savaşı 10 Kasım 2020'de sona ermişti. Azerbaycan, 1990'ların başından bu yana Ermenistan kontrolünde bulunan Dağlık Karabağ etrafındaki topraklarının tamamını ve Dağlık Karabağ'ın da bir kısmını geri aldı. Azerbaycan geri aldığı topraklara peyder pey yurttaşlarını yerleştiriyor. Ancak Ermenistan tarafı mayın döşediği...
18.03.2021
Ermenistan’dan Büyük Sinsilik: Dağlık Karabağ’da Mayın Döşeli Arazinin Haritasını Vermiyorlar için yorumlar kapalı
9
Azerbaycan’ın Ermenistan işgalinden kurtardığı Fuzuli kentinde, Ermeni askerleri tarafından döşenen mayının patlaması sonucu Azerbaycan vatandaşı 1 sivil hayatını kaybetti, 2 sivil ise yaralandı.
02.02.2021
Azerbaycan’ın Ermeni İşgalinden Kurtardığı Fuzuli’de Mayın Patlaması için yorumlar kapalı
4
Fırtına öncesi sessizliğin yaşandığı Libya'da Türk özel kuvvetler askerleri bir bir ortaya çıkardı, görüntüyü bazı yabancı analistler 'Mükemmel video paylaşıldı' diyerek sosyal medya hesaplarına taşıdı.
25.06.2020
DÜNYA BU GÖRÜNTÜLERİ KONUŞUYOR! TÜRK ÖZEL KUVVETLERİ ASKERİ LİBYA’DA BULDU için yorumlar kapalı
0
ABD Deniz Kuvvetlerinden patlayıcı uzmanı bir komutan, geçen hafta Umman Körfezi'nde saldırıya uğrayan iki tankerden Japonlara ait olanına yönelik kullanılan yapışkan mayının İran'a ait mayınlarla "çarpıcı bir benzerlik taşıdığını" ileri sürdü.
19.06.2019
ABD’DEN TANKER SALDIRILARI HAKKINDA YENİ İDDİA için yorumlar kapalı
0
ABD ordusu, İran Devrim Muhafızları Ordusu'na (DMO) ait bir devriye botunun Umman Körfezi'nde saldırıya uğrayan tanker gemilerinden birinden patlamamış mayınları topladığı iddiasına ilişkin bazı görüntüler yayımladı.
14.06.2019
ABD’DEN ‘PATLAMAMIŞ MAYIN TOPLADIK’ İDDİASI için yorumlar kapalı
0