Kefken Açıklarında Mayın Tespit Edildi: SAS Timleri Müdahale Ediyor

Bakanlık, “Kefken açıklarında tespit edilen mayın benzeri cisim Deniz Karakol uçağımız tarafından mayın olarak teşhis edilmiştir. Bölge emniyete alınmıştır. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı SAS timleri tarafından mayına müdahale edilmektedir” açıklamasını yaptı.

Kefken Açıklarında Mayın Tespit Edildi: SAS Timleri Müdahale Ediyor
Yayınlama: 06.04.2022
Düzenleme: 26.08.2022 01:55
33
A+
A-

Milli Savunma Bakanlığı, Karadeniz’de Kocaeli’nin Kandıra ilçesinin Kefken mahallesi açıklarında bir mayın daha tespit etti.

MÜDAHALE EDİLİYOR

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Kefken açıklarında tespit edilen mayın benzeri cisim Deniz Karakol uçağımız tarafından mayın olarak teşhis edilmiştir. Bölge emniyete alınmıştır. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı SAS timleri tarafından mayına müdahale edilmektedir” denildi.

KARADENİZ’DE 3 MAYIN BULUNDU

Bakanlık’tan geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, “Bugüne kadar, 26 Mart’ta İstanbul Boğazı (batısı) yaklaşma sularında ve 28 Mart’ta İğneada açıklarında tespit edilen toplam 2 adet mayın SAS timlerimizce etkisiz hâle getirilmiştir. Ayrıca Romanya tarafından da Köstence açıklarında bir adet mayın tespit ve imha edilmiştir” ifadeleri kullanılmıştı.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı