maden

Akın İpek’in FETÖ’den yargılanması nedeniyle Hazine’ye devredilerek kayyum atanan Koza Altın’ın Gümüşhane Torul’da kurmak istediği maden için “ÇED gerekli değil” kararı verildi. Şirket, orman ve tarım alanlarında altın ve gümüş arayacak.
07.12.2023
Tarım Alanına Göz Diktiler! Koza Altın’a Yeni Maden İçin Onay için yorumlar kapalı
89
Muğla'da Limak'ın işlettiği termik santrale kömür sağlamak için çıkarılan yasaya aykırı yönetmelik uygulanmaya konuldu. Asırlık zeytin ağaçlarını kestirmek istemeyen köylüler, ters kelepçeyle göz altına alındı.
31.03.2022
İkizköy’de Maden Ocağı için Asırlık Zeytin Ağaçları Kesiliyor için yorumlar kapalı
48
Milas’ın verimli tarım arazileri, ormanları maden ocaklarıyla yok ediliyor. Burada başı çeken şirket ise Eczacıbaşı. Doğayı en fazla tahrip eden feldispat madenlerinin sayısını her geçen gün artıran Eczacıbaşı, yeni ocak açmak ve tesisini 3 katı büyütmek için başvuru yaptı.
23.02.2022
Eczacıbaşı’nın Milas’ta Açtığı Dev Krater için yorumlar kapalı
27
İzmir Kınık'taki madende meydana gelen patlamayla ilgili soruşturma başlatıldı. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, "Maden kazasının oluşumuyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız İş Teftiş Kurulu’nca soruşturma başlatılmıştır" dedi.
18.12.2021
İzmir’de Maden Ocağında Patlama: 43 Yaralı Taburcu Edildi için yorumlar kapalı
3
Ankara’nın Elmadağ ilçesinde kalker ocağı ile doğal yaşam katliamı sürüyor.
15.05.2021
Elmadağ’da Kalker Ocağı için Doğal Yaşam Katlediliyor için yorumlar kapalı
12
Gizem Madencilik, İznik'in Hisardere, İhsaniye gibi mahallelerini etkileyecek altın ve bakır arama çalışmaları için çevresel etki değerlendirmesi (ÇED) sürecini başlattı.
14.05.2021
Kaçak Sondaj Yaptığı Ortaya Çıkan Maden Şirketinden ÇED Başvurusu için yorumlar kapalı
0
Aydın’da bin 111 futbol sahası büyüklüğündeki alanda faaliyet yürütecek olan madenci şirket, maden şirketi vatandaşlara ait arazilerin kamulaştırılması için harekete geçiyor. Maden sahasının içerisinde ve çevresinde 8 adet arkeolojik sit alanı ile mezarlıklar bulunuyor.
15.02.2021
Aydın’da Maden İçin Tarım Arazilerine El Konacak için yorumlar kapalı
24
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde Karaayıt Köyü'nde faaliyet yürüten demir madeninin atık havuzu çöktü, ağır metaller içme suyunun sağlandığı Madra Barajı'na karıştı. CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, “Köyün mera alanlarını gasp ettiniz, şimdi de canlarını tehlikeye atıyorsunuz” dedi.
31.01.2021
Balıkesir’de Madenin Atık Havuzu Çöktü; Ağır Metaller İçme Suyu Barajına Karıştı için yorumlar kapalı
8
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nce (MAPEG), 73 maden sahası ihale edilerek aramalara açılacak.
13.11.2020
73 MADEN SAHASI İHALE İLE ARAMALARA AÇILIYOR için yorumlar kapalı
1
Tarım Orman-İş Sendikası Başkanı Şükrü Durmuş, Kaz Dağları’nda maden arayan Alamos Gold’un devletten tazminat alarak sahadan çekildiğini duyurdu. Şirket ise bugün yaptığı açıklamada “İddialar yalan ve gerçek dışıdır” dedi.
29.10.2020
ŞOK İDDİA: KAZ DAĞLARI’NDA ALAMOS GOLD, DEVLETTEN TAZMİNAT ALARAK SAHADAN ÇEKİLDİ Mİ? için yorumlar kapalı
0
Ordu’nun sakin şehir (cittaslow) unvanlı ilçesi Perşembe’nin en özel alanlarından Selimiye Mahallesi sınırlarındaki Kurşunçal Ormanları’nda siyanürlü altın çıkarmak için yapılan maden arama ruhsatı ihalesi onaylandı.
30.06.2020
‘SAKİN ŞEHİR’ UNVANLI İLÇEYE MADEN TEHDİDİ için yorumlar kapalı
1
Eskişehir’de TMSF’ye ait altın şirketinin ÇED raporu jet hızıyla alındı, siyanür barajı kurmak için kolları sıvadılar.
14.05.2020
ESKİŞEHİR’DE SİYANÜR BARAJI KURULUYOR için yorumlar kapalı
1