İsmailağa Cemaati

Tuzla Belediye Başkanı AKP’li Şadi Yazıcı, belediyenin arazisini İsmailağa Cemaati’ne tahsis etmek için yetki aldı. İmar planlarına spor alanı olarak işlenen araziye Kuran kursu adı altında medrese inşa edilecek.
12.12.2023
İsmailağa Cemaati’ne AKP Kıyağı: Tuzla Belediyesinin Arazisi Tahsis Edilecek için yorumlar kapalı
47
İçişleri Bakanlığı’nın önerisi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayıyla İsmailağa Cemaati’nin devletten izinsiz yardım toplamasına izin verildi. Erenköy Cemaati’nin vakfı ile AKP’lilerin vakıfları da vergiden muaf tutuldu.
11.04.2023
Cumhurbaşkanı’nın Onayıyla İsmailağa Cemaati’nin Devletten İzinsiz Yardım Toplamasına İzin Verildi için yorumlar kapalı
58
Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G., ‘6 yaşında imam nikâhıyla evlendirildiğini ve cinsel istismara maruz kaldığı’nı belirterek şikâyetçi olmuştu.
13.12.2022
6 Yaşındaki Çocuğa İstismarda Yeni Gelişme! için yorumlar kapalı
26
Gericilerin baskısıyla konserler bir bir yasaklanırken İsmailağa cemaati temsilcileri, İçişleri ve Adalet bakanlarını makamlarında ziyaret etti. Görüşme, “Hizmetleri anlattık” diye duyuruldu.
29.08.2022
Konserler, Festivaller Yasaklanırken: İsmailağa Cemaati İçişleri ve Adalet Bakanlarını Ziyaret Etti için yorumlar kapalı
7
TOKİ'nin 201 milyonluk deprem konutları projesini alan Mehmet Çelik, kendisine yöneltilen sorulara küfür ve hakaretlerle karşılık verdi.
29.11.2021
İzmir Deprem Konutları İsmailağa Cemaatinin Kilit İsmine Yaptırılmış için yorumlar kapalı
49
AKP’li Çatalca Belediyesi, İsmailağa Cemaati’nin yaptığı kaçak inşaatın yıkımını önlemek için imar planlarını değiştirecek. Hazırlanan plan değişikliğiyle tarım alanı, dini tesis alanına dönüştürülecek.
08.09.2021
AKP’li Çatalca Belediyesi’nden İsmailağa Cemaati’nin Yaptığı Kaçak İnşaat için Özel İmar Değişikliği için yorumlar kapalı
9
İsmailağa cemaatinin YouTube kanalında yayınlanan "Yolumuz Sohbet" adlı programda oyuncak bebekler hakkında skandal ifadeler kullanıldı.
01.09.2021
İsmailağa Cemaati ‘Oyuncak’ları Hedef Aldı! için yorumlar kapalı
0
Patates soğanlar tarikatın vakfının araçlarına yüklendi ve tarikat mensupları tarafından vatandaşa dağıtıldı...
25.04.2021
Darıca’da Tarikat ve Patates Soğan Skandalı! için yorumlar kapalı
12
Belediyelerin koronavirüs nedeniyle düzenlediği bağış kampanyaları hükümet tarafından hedef gösterilip yasaklanırken İsmailağa Cemaati'nin bağış kampanyası başlatması dikkat çekti
03.04.2020
BAĞIŞ KAMPANYALARI BELEDİYELERE YASAK, İSMAİLAĞA CEMAATİ’NE SERBEST için yorumlar kapalı
6
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) mühürlemesine rağmen İsmailağa cemaatinin yurt inşaatının devam ettiği Acıbadem Tibaş parkı için vatandaşlar bugün de protesto gösterilerine devam etti.
17.02.2020
TİBAŞ PARKI İÇİN VATANDAŞLARDAN PROTESTO için yorumlar kapalı
6
Üsküdar Belediyesi'nin Tibaş Parkı'na kültür merkezi yapacağını açıklayıp temel atma töreni yapmasına rağmen söz konusu alana Aziz Hüdayi Vakfı'nın yurt yaptığı ortaya çıktı. Mahalle sakinleri yurdun açılmaması için mücadele veriyor.
02.02.2020
AKP’Lİ ÜSKÜDAR BELEDİYESİ, TİBAŞ PARKI’NI İSMAİLAĞA CEMAATİ’NE YAKIN VAKFA TAHSİS ETTİ için yorumlar kapalı
7
Sözcü gazetesi Serpil Yılmaz, Kanal İstanbul’un güzergahında yer alan ilçelerden biri olan Arnavutköy’de yapılan yüksek bedelli yatırımlara dikkat çekerek, sadece belediye binasına 105 milyon lira harcanan ilçede İsmailağa cemaatinin aktif olduğunu söyledi.
13.01.2020
KANAL İSTANBUL GÜZERGAHINDA YER ALAN ARNAVUTKÖY’DE NELER OLUYOR? için yorumlar kapalı
11