İsmail Hakkı Pekin

Sözcü yazarı Aytunç Erkin, ABD'nin Ankara'ya yeni atadığı büyükelçi'nin gönderiliș amacını ve bugüne kadar yapmış olduğu görevleri köşesinde kaleme aldı.
30.06.2019
DAVID SATTERFIELD KİMDİR? için yorumlar kapalı
2
Eski Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı Emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.
04.12.2018
TÜRKİYE FEDERASYONU TARTIŞIYOR için yorumlar kapalı
0
Genelkurmay İstihbarat Dairesi Eski Başkanı İsmail Hakkı Pekin, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi konsolosluğunda sorgulanma ve infaz görüntülerinin internet üzerinden Riyad'a izletildiğini iddia ederek, 'Bundan CIA haberdar. O bilgiler MİT’in elinde de vardır büyük olasılıkla' diye konuştu.
25.10.2018
İSMAİL HAKKI PEKİN’DEN SARSICI İDDİA! için yorumlar kapalı
3
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin PKK'nın Suriye kolu olarak gördüğü YPG'nin de içerisinde yer aldığı Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) 3 bin TIR'ın üzerinde silah yardımı yaptığını vurguladığı ABD'yi sert sözlerle eleştirdi.
05.12.2017
ABD’nin yeni Ortadoğu planı ne ve kime karşı? için yorumlar kapalı
0
Başbakan Binali Yıldırım gerçekleştirdiği ABD ziyareti kapsamında Başkan Yardımcısı Mike Pence ile bir araya gelecek.
08.11.2017
‘Türkiye, ABD’nin şantajlarına boyun eğmeye başlasa ülke parçalanır’ için yorumlar kapalı
1
Eski Genelkurmay İstihbarat daire başkanı Emekli Tuğgeneral İsmail Hakkı Pekin; Aydınlık, Ulusal Kanal ve Kaynak yayınlarından kovuldu. Açıklamada Ulusal Kanal, Aydınlık gazetesi, Kaynak Yayınları ve Teori Dergisi şirketlerinin Medya Grup Başkanlığı görevini yürüten İsmail Hakkı Pekin ile yolların ayrıldığı belirtildi. Ayrılığa gerekçe olarak da işletme yönetimi konusunda oluşan fikir ayrılıkları gösterildi. Açıklamada “Sayın...
06.08.2017
İSMAİL HAKKI PEKİN’E ŞOK ÜSTÜNE ŞOK için yorumlar kapalı
214
Kritik Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı önceki gün yapıldı.
05.08.2017
‘YAŞ’ta ABD’nin istediği olmadı’ için yorumlar kapalı
1
Pekin, bir süre önce “Ulusalcı subaylar darbe yapabilir” haberleriyle YAŞ kararlarının etkilenmeye çalışıldığını ifade ederek “Daha evvel ‘Ulusalcılar darbe yapacak’ söylemi tamamen FETÖ’cülerin uydurduğu, vatanını seven Atatürkçü subayları TSK’dan tasfiye etmek amacını güden bir dedikoduydu.
03.08.2017
‘Ulusalcılar darbe yapabilir’ haberleri, YAŞ kararlarını nasıl etkiledi? için yorumlar kapalı
4