SON DAKİKA

İSMAİL HAKKI PEKİN’DEN SARSICI İDDİA!

Genelkurmay İstihbarat Dairesi Eski Başkanı İsmail Hakkı Pekin, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi konsolosluğunda sorgulanma ve infaz görüntülerinin internet üzerinden Riyad’a izletildiğini iddia ederek, ‘Bundan CIA haberdar. O bilgiler MİT’in elinde de vardır büyük olasılıkla’ diye konuştu.

Bu haber 25 Ekim 2018 - 14:44 'de eklendi.
Abone ol

Milliyet yazarı Tunca Bengin’e açıklamalarda bulunan Genelkurmay İstihbarat Dairesi Eski Başkanı İsmail Hakkı Pekin, Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili gündem yaratacak bir iddiada bulundu.

İsmail Hakkı Pekin, Cemal Kaşıkçı’nın Suudi konsolosluğunda sorgulanma ve infaz görüntülerinin internet üzerinden Riyad’a izletildiğini öne sürerek, “Bundan CIA haberdar. O bilgiler MİT’in elinde de vardır büyük olasılıkla” iddiasında bulundu.

Suudi Arabistan Konsolosluğu’nda 2 Ekim’de öldürüldüğü açıklanan Cemal Kaşıkçı’nın cesedi halen bulunamadı. Soruşturma devam ederken Genelkurmay İstihbarat Dairesi Başkanı emekli korgeneral İsmail Hakkı Pekin, Cemal Kaşıkçı olayına ilişkin Milliyet yazarı Tunca Bengin’e açıklamada bulundu.

Bengin, Pekin’in şu ifadelerini köşesinde aktardı:

“Benim haber kaynaklarımdan ve diğer ülkelerden edindiğim bilgiler bunu doğruluyor; Kaşıkçı, Riyad’la görüştürülüyor. Sorgulamayı ve infaz anını karşı taraf izliyor. Bundan CIA haberdar. O bilgiler MİT’in elinde de vardır büyük olasılıkla. Bu arada MİT’in elinde bunların CIA veya başka gizli servislerle konuşmaları da olabilir. O telaşla aradılarsa Amerikan istihbaratını.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Görüntülü konuşmayı çok rahatlıkla elde edebilirsiniz. Tabii bunu kimse çıkıp da konsolosluğu dinliyorum demez. Ama ABD bütün elçilikleri, konsoloslukları dinler. Bu kayıtlar da ABD istihbaratında kesin vardır. Bizim istihbaratımızın da bu konuda imkân ve kabiliyeti var.

Büyük olasılıkla yerli işbirlikçi falan yok. Ceset de bütün değil. Çıkartamazlar çünkü. Evet, diplomat oldukları için gümrükte aranmıyorlar ama böyle bir riski de göze alamazlar…”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!