imar planları

Ormanlık arazide kurulacağı açıklanan Türk-Japon Üniversitesi’nin imar planları yargıya taşındı. ŞPO İstanbul Şube Başkanı Giritlioğlu, “Plana göre ormanda 8 katlı binalar yapılabilecek” diye tepki gösterdi.
05.02.2023
Ormana 8 Katlı Bina Yapacaklar! için yorumlar kapalı
23
Tartışmalı proje Kanal İstanbul güzergâhında yer alan Arnavutköy’e bağlı Karaburun ve Yeniköy mahallelerinin bir kısmına ilişkin büyük ve küçük ölçekli nazım imar planları Cumhurbaşkanlığı kararnamesi doğrultusunda onaylandı.
19.12.2022
Kanal İstanbul Güzergâhındaki İmar Planlarına Cumhurbaşkanı’ndan Onay! için yorumlar kapalı
55
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) ek hizmet binalarının bulunduğu Kartal’daki devasa Hazine arazisi, Özelleştirme İdaresi tarafından hazırlanan yeni planla ticaret konut ve resmi kurum alanına çevrildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı imar planlarına göre araziye, 17 katlı inşaatlar yapılabilecek. Söz konusu araziye daha önce Kartalspor için yeni stat yapılacağı iddia edilmişti.
05.08.2022
İBB’nin Arazisinde Dev Rant Planı için yorumlar kapalı
10
AKP’li Bayrampaşa Belediyesi, mütevelli heyet başkanlığını Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın yaptığı KADEM’in talebi üzerine, Kocatepe Mahallesi’nde bulunan KADEM’e ait arazinin imar planlarını değiştirdi. 5 kat imar hakkı olan arazinin bir bölümüne 6 kat imar izni verildi. CHP grubu imar planı değişikliğine ret oyu verdi.
11.06.2022
AKP’li Bayrampaşa Belediyesi, KADEM’e ait Arazinin İmar Planlarını Değiştirdi için yorumlar kapalı
29
Kanal İstanbul’un çevresine kurulması planlanan Yenişehir’in imar planlarında değişiklik yapıldı.
09.02.2022
Yenişehir’in İmar Planlarında Değişiklik Yapıldı için yorumlar kapalı
21
Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, AK Parti döneminde İBB'nin kabul etmediği, Tuzla’daki bir parselle ilgili imar planı değişikliği teklifini onayladı. Tuzla Belediyesi tarafından hazırlanan imar planlarında, söz konusu parselden geçen yollar, Bakanlığın onayladığı teklifle iptal edildi.
22.01.2022
Bakanlık’tan Şirkete Özel İmar için yorumlar kapalı
9
Başakşehir Hoşdere'de Kanal İstanbul’a komşu 83 bin metrekarelik alanın imar planları mahkeme tarafından iptal edildi. Kararda, planların bölgede nüfus artışına neden olacağı, bu durumun da mevcut yoğunluk ve yaşam kalitesi sorunlarını arttıracağı vurgulandı.
15.01.2022
Kanal İstanbul’a Komşu 83 Bin Metrekarelik Arazinin İmar Planları İptal için yorumlar kapalı
4
TOKİ’nin Sancaktepe'deki 112 bin 441 metrekarelik askeri alanı imar açan imar planları, idare mahkemesi tarafından iptal edildi. TOKİ, dev arazi için yeni imar planı hazırladı.
23.11.2021
Sancaktepe’deki 112 Bin 441 Metrekarelik Askeri Arazinin Planları İptal Edildi için yorumlar kapalı
61
AKP’li Esenler Belediyesi, İBB’ye ait bir değerli arazinin daha imar planlarını değiştirdi. Belediye hizmet alanı olan 13 bin metrekare büyüklüğündeki İBB arazisi plan değişikliğiyle park alanına dönüştürüldü.
10.11.2021
AKP’li Esenler Belediyesi, İBB’ye ait Arazinin Planlarını Değiştirdi için yorumlar kapalı
17
Sultanbeyli Millet Bahçesi'nin imar planları onaylandı. Planda, toplam 85 bin metrekarelik hazine arazisinin 65 bin metrekaresi millet bahçesi, 18 bin metrekaresi de konut için ayrıldı. Konutların yüksekliği 7 kat olacak. Millet bahçesi ve konut alanında toplam 30 bin 360 metrekare inşaat yapılacak.
22.10.2021
Sultanbeyli Millet Bahçesi’nin Planlarından Konut Çıktı için yorumlar kapalı
8
Kanal İstanbul güzergahında bulunan Küçükçekmece Gölü kıyısındaki 1.7 milyon metrekarelik arazisinin imar planları mahkeme tarafından iptal edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, plansız kalan arazi için jet hızıyla yeni plan hazırladı ve parsellere tekrar konut, AVM, rezidans inşa etmek üzere düzenleme yapıldı.
04.08.2021
Kanal İstanbul Güzergahındaki Arazinin İmar Planları İptal Edildi! Bakanlık Yeni Plan Yaptı için yorumlar kapalı
3
Halk ekmek derdinde, AKP’liler ise imar rantı peşinde. İBB Meclisi’nde ‘çoğunluk’ kararıyla eski Sultanbeyli Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Ersoy’a ait arazinin imar planları değiştirildi. Arazinin 0.25 emsal olan imar hakkı, 1.50’ye çıkartıldı.
24.01.2021
Eski Akp’li Başkana Kıyak: İmar hakkı 6 Katına Çıkarıldı için yorumlar kapalı
2