güney kıbrıs

Reuters haber ajansı, ABD'nin İsrail, Güney Kıbrıs ve Yunanistan'ın Doğu Akdeniz'de planladığı EastMed projesine verdiği desteği geri çektiğini bildirdi...
12.01.2022
ABD, 3 Ülkenin Doğu Akdeniz’de Planladığı Projesinden Desteğini Çekti için yorumlar kapalı
10
Atina ve Washington arasındaki müzakerelerde sona gelindiğini yazan Yunan medyası, Ege Denizi'nin ortasında yer alan İskiri Adası ile Batı Trakya'ya ABD askerlerinin konuşlanacağını bildiriyor. ABD'nin drone sürüsünün yerleşeceği üs de belli oldu.
20.09.2021
ABD, Türkiye Sınırlarına Konuşlanıyor: Yunanistan’da Yeni Üs Kuruyor için yorumlar kapalı
8
Yunanistan’da ABD, Fransa, BAE, İspanya, Kanada, İsrail ve Güney Kıbrıs'ın katılımıyla çok uluslu 'İniohos 21' askeri tatbikatı düzenleniyor.
21.04.2021
Yunanistan’da Çok Uluslu Askeri Tatbikat için yorumlar kapalı
0
Doğu Akdeniz'de Türkiye'ye karşı ittifakın saçayakları Yunanistan, Güney Kıbrıs, İsrail ve BAE ilk kez toplantı yapacak. Dört ülkenin dışişleri bakanlarının birlikte ilk kez düzenleyeceği bölgesel forum formatındaki toplantıya Güney Kıbrıs ev sahipliği yapacak. Forumda ülkeler arasında bölgesel stratejik çıkarların güçlendirilmesi hedefleniyor.
15.04.2021
Türkiye Düşmanları İlk Kez Toplanıyor! için yorumlar kapalı
24
Türkiye'ye karşı Doğu Akdeniz odaklı ittifakta Mısır, Yunanistan, Güney Kıbrıs arasında askeri işbirliği anlaşması imzalandı.
08.04.2021
Mısır, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Arasında Askeri İşbirliği Anlaşması için yorumlar kapalı
0
Bir savaşın patlak vermesinden korkulurken ABD şoke eden bir hamleye girişti, B-1 Lancer'ların aralıksız uçuşu yaklaşık 20 bin kilometreyi buldu. Yunanistan ise, Genelkurmay Başkanı'nı Midilli'ye göndererek yeni bir provokasyona imza attı. İşte son dakika haberinin detayları...
08.04.2021
Gerilim Tırmanıyor! ABD Bombardıman Uçakları, Ege Denizi’nde Uçtu için yorumlar kapalı
0
İsrail, gelecek yaz Güney Kıbrıs'ta, hava kuvvetleri ve donanmanın da dahil olacağı bir ay sürecek geniş kapsamlı bir tatbikat düzenleyecek.
31.03.2021
İsrail’den Güney Kıbrıs’ta Geniş Kapsamlı Askeri Tatbikat için yorumlar kapalı
8
Bağımsızlık Günü kutlamalarında Yunan jetleri Türkiye'ye birkaç kilometre uzaklıktaki Meis Adası üzerinden alçak uçuş yaptı, devriye gezen savaş gemisine çekilen bayrak ise gözden kaçacak gibi değildi. Yunan medyası, geçtiğimiz yaz mevsiminde sıkça gündeme gelen Meis'teki alçak uçuşla Türkiye'ye yanıt verildiğini yazdı.
26.03.2021
Gerilim Tırmanıyor! Yunan Jetleri, Meis Adası Üzerinde Alçak Uçuş Yaptı için yorumlar kapalı
4
Suudi Arabistan'a ait 6 adet F-15C tipi savaş uçağı ilgili personelle birlikte 13 Martta Girit'teki Suda Hava Üssü'ne geldi. Yunanistan ve Suudi Arabistan ortak tatbikat yapıyor.
15.03.2021
Suudi Arabistan’a ait F-15 Savaş Uçakları, Girit Adası’nda için yorumlar kapalı
1
Fransız Le Figaro gazetesine konuşan Güney Kıbrıs Rum Kesimi lideri Nikos Anastasiadis, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de "huzur bozan" taraf olduğunu ileri sürerek "Türkiye'nin davranışı yanıtsız ve sonuçsuz bırakılamaz. Sadece laf değil eylemlerle karşılık vereceğiz" ifadesini kullandı.
24.09.2020
GÜNEY KIBRIS’TAN TÜRKİYE İÇİN SKANDAL İFADELER için yorumlar kapalı
0
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Anastasiadis, Türkiye'yle ilgili skandal ifadeler kullandı. Anastasiadis, "Türkiye Doğu Akdeniz'de provokasyona devam ediyor" dedi.
16.09.2020
GÜNEY KIBRIS’TAN TÜRKİYE İÇİN SKANDAL İFADELER için yorumlar kapalı
5
Kıbrıs Ortak Kurtarma Koordinasyon Merkezi, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de bugün başlayan atış tatbikatının yasadışı olduğunu ve ülkenin toprak bütünlüğünü ihlal ettiğini bildirdi.
12.09.2020
GÜNEY KIBRIS’TAN TÜRKİYE’NİN AKDENİZ’DEKİ TATBİKATINA İLİŞKİN SKANDAL AÇIKLAMA için yorumlar kapalı
0