GÖÇMENLER

İstanbul Barosu, kaçak göçmenlerin haklarını savunmak için komisyon kurulduğunu duyurdu.
26.05.2022
İstanbul Barosu, Kaçak Göçmenlerin Hakkını Savunmak için Komisyon Kurdu için yorumlar kapalı
36
Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis düzenlediği bir basın toplantısında Afganistan'dan gelebilecek yeni bir göç dalgasını beklemediklerini söyledi.
13.09.2021
Yunanistan Başbakanı Miçotakis: “Göçmenlerin Sınırımızı Geçmesini Engelleyeceğiz” için yorumlar kapalı
1
Yunanistan, Türkiye ile kara sınırındaki duvarı uzatacağı duyuruldu. Yapım maliyetinin 63 milyon euro olduğu belirtildi.
24.08.2020
YUNANİSTAN’DAN FLAŞ KARAR: TÜRKİYE SINIRINDAKİ DUVARI UZATIYOR için yorumlar kapalı
7
Yunanistan’ın Türkiye’den olası yeni bir sığınmacı akınına karşı önlemlerini artırdığı bildirildi. Atina hükumetinin sınır hattı olan Meriç Nehri'nin Yunanistan tarafına toplam 208 kilometrelik bir bariyer kurma hazırlığı içinde olduğu öğrenildi. Hat üzerinde ilk 26 km'lik çit bölümünün birkaç ay içerisinde tamamlanacağı açıklandı.
01.06.2020
YUNANİSTAN’DAN GÖÇMENLERE KARŞI YENİ HAMLE: SINIRA BARİYER VE ÇİT ÇEKİYOR için yorumlar kapalı
0
Komşu'nun zalimliği tavan yaptı! Yunan Sahil Güvenlik ekipleri, adalara ulaşmış göçmenleri zorla hurda sallara bindirip Türk karasularına bırakıyor.
07.05.2020
YUNAN ZALİMLİĞİ SÜRÜYOR: GÖÇMENLERİ SALA BİNDİRİP TÜRK KARASULARINA BIRAKIYORLAR için yorumlar kapalı
0
Türk Sahil Güvenlik ekipleri Midilli Adası'ndan Türk karasularına girerek göçmen botunu taciz eden Yunan Sahil Güvenlik botunu kovaladı. Aksiyon filmlerini aratmayan kovalamaca Yunanistan’da sosyal medyada yayınlandı.
02.05.2020
TÜRK SAHİL GÜVENLİK EKİPLERİ YUNAN SAHİL GÜVENLİK BOTUNU KOVALADI için yorumlar kapalı
9
Suriye’de Türk askerlerine yapılan saldırı sonrasında Türkiye’nin sınır kapılarını düzensiz göçmenlere açtığını duyurmasının üstünden yaklaşık bir ay geçti. Edirne’nin Pazarkule Sınır Kapısı’na akın eden düzensiz göçmenlerin, bugün geri gönderileceği açıklandı.
27.03.2020
SINIRDAKİ GÖÇMENLER GERİ DÖNÜYOR için yorumlar kapalı
0
Edirne'den Yunanistan'a geçen bir grup göçmen, Yunan güvenlik güçleri tarafından darp edildi. Göçmenlerin üzerindeki para ve giysiler alınarak, yarı çıplak halde Türkiye'ye gönderildi.
06.03.2020
YUNAN ASKERLERİ, EDİRNE’DEN SINIRI GEÇEN GÖÇMENLERİ DÖVDÜKTEN SONRA YARI ÇIPLAK GERİ GÖNDERDİ için yorumlar kapalı
4
Irak Göç ve Göçmenler Bakanlığı, 2014’teki IŞİD saldırılarının ardından evlerini terk etmek zorunda kalan 4 milyon göçmenin evlerine geri döndüğünü açıkladı.
03.03.2019
4 MİLYON GÖÇMEN IRAK’TAKİ EVLERİNE GERİ DÖNDÜ için yorumlar kapalı
2
Orta Amerika’daki ülkelerden ABD’ye giriş yapmak için yola çıkan göçmenlerin ilk kafilesi ABD sınırına ulaştı. Tijuana'ya ulaşan kişilerin ise sınırı geçtikten sonra ABD makamlarından iltica talebinde bulunmaya hazırlandığı belirtildi.
15.11.2018
ABD SINIRINDA KRİZ: ORTA AMERİKALI BİNLERCE GÖÇMEN MEKSİKA SINRINA GELİYOR için yorumlar kapalı
0