SON DAKİKA

YUNANİSTAN’DAN GÖÇMENLERE KARŞI YENİ HAMLE: SINIRA BARİYER VE ÇİT ÇEKİYOR

Yunanistan’ın Türkiye’den olası yeni bir sığınmacı akınına karşı önlemlerini artırdığı bildirildi. Atina hükumetinin sınır hattı olan Meriç Nehri’nin Yunanistan tarafına toplam 208 kilometrelik bir bariyer kurma hazırlığı içinde olduğu öğrenildi. Hat üzerinde ilk 26 km’lik çit bölümünün birkaç ay içerisinde tamamlanacağı açıklandı.

Bu haber 01 Haziran 2020 - 0:17 'de eklendi.

Yunanistan hükümeti, Türkiye-Yunanistan sınırını oluşturan Meriç Nehri’nin kendi tarafındaki bariyerleri ve çitleri genişletme kararı aldığını duyurdu.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Yunanistandaki Realnews gazetesine yaptığı açıklamada; Türkiye’den olası bir göç dalgasına karşı yeni tedbirler alındığını belirterek, “Sınırımızı korumak için gerekli olduğunu düşündüğümüz tüm önlemleri alıyoruz” diye konuştu.

208 KİLOMETRELİK BARİYER

Yunan medyası ise Atina hükumetinin, Meriç Nehri’nin farklı noktalarında yaklaşık 26 kilometrelik bir çit kuracağını ve Atina’nın toplam 208 kilometrelik bir bariyer oluşturmayı planladığını aktardı. Çitin birkaç aylık süre içerisinde tamamlanacağı belirtildi.

Evros bölgesinde sınır hattının kuzeyinde halihazırda 12 kilometrelik bir çit bulunduğu belirtildi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!