göç

TÜİK verilerine göre, yurt dışından Türkiye'ye göç edenlerin sayısı 2023 yılında, bir önceki yıla göre yüzde 35,9 azalırken Türkiye'den yurt dışına göç eden kişi sayısı 2023 yılında bir önceki yıla göre yüzde 53 arttı. Yurt dışından en fazla göç alan da yurt dışına en fazla göç veren il de İstanbul...
19.07.2024
0
27
Rusya-Ukrayna savaşının ardından Antalya'ya yaşanan göç nedeniyle son son 1 yılda konut fiyatları sert arttı. Tahliye davaları günde 60'a kadar yükseldi. Memurlar yüksek kiralar nedeniyle kente gelmek istemiyor, kiradakiler ise başka illere tayin istiyor.
22.01.2023
Antalya’da Rus ve Ukraynalılar Konut Fiyatlarını uçurdu için yorumlar kapalı
5
Yıldırım Yayınları'na ait Coğrafya 10. sınıf ders kitabında skandal ifadeler yer aldığı görüldü. Kitapta Türklerin Anadolu'ya göçleri ile Suriyeli sığınmacıların bir tutulduğu ortaya çıktı.
27.05.2022
Coğrafya Ders Kitabında Skandal: Türklerin Göçüyle Suriyelileri Bir Tuttular! için yorumlar kapalı
13
Türkiye'ye yönelik göç hareketleri devam ediyor. Kaçaklara ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Bu sabah saatlerinde Pakistanlı kaçak tarafından paylaşılan videoya "İran-Türkiye sınırı" notu düşüldü.
19.04.2022
Türkiye’ye Göç Dalgası Devam Ediyor: Pakistanlı Kaçak Paylaştı için yorumlar kapalı
71
Sosyal medyada on binlerce takipçisi bulunan bir insan kaçakçısı, Türkiye'ye hangi güzergahtan hangi vasıtaları kullanarak kaçakları getirdiğini gösteren bir video paylaştı.
15.04.2022
İnsan Kaçakçısı, Kaçakları Türkiye’ye Nasıl Getirdiğini Anlattı! için yorumlar kapalı
30
Rusya ile Ukrayna arasında gerginlik gün geçtikçe artmaya devam ederken, İstanbul'a gelen Ukraynalı yolcular, başkent Kiev'de savaş korkusunun gün geçtikçe arttığını ve evlerini satıp ülkenin güvenli bölgelerine taşınanlar olduğunu söyledi.
23.02.2022
Ukrayna’dan Türkiye’ye Göç Olur mu? için yorumlar kapalı
48
Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, İsranbul'un artan nüfusu hakkında korkutan açıklamalarda bulundu. "İstanbul çöküşe doğru gidiyor" diyen Kadıoğlu, "Tersine göç olmadan yaşanan kaos ve sıkıntıların giderilmesi imkânsız" dedi.
20.02.2022
Prof. Dr. Kadıoğlu’ndan Korkutan Açıklama: “İstanbul Çöküşe Doğru Gidiyor” için yorumlar kapalı
22
Afganistan’da doların Afgani karşısında sert yükselmesi, ekonomik krizi derinleştirdi. Döviz bürolarının bulunduğu Şahzade Sarayı kapandı. Toptancılar bir kez daha kepenk indirdi. Temel gıda malzemeleri başta olmak üzere, akaryakıt, ulaşım ve ilaç ücretleri en az yüzde 50 oranında arttı. ‘Ülke ekonomisi çöktü’ diyen Afganlara göre yeni bir göç dalgası yaşanabilir.
15.12.2021
Afganistan’da Ekonomik Kriz Büyüyor: Yeni Göç Dalgası Kapıda için yorumlar kapalı
18
İran İçişleri Bakanı Ahmed Vahidi, ülkesine göç etmek isteyen Afganlara "İran'a gelmemeleri" çağrısında bulunarak ihtiyaçlarını bulundukları noktalarda temin edeceklerini söyledi ancak bunu nasıl yapmayı planladıklarına dair bilgi vermedi.
23.10.2021
İranlı Bakandan Afganlara Çağrı: ”Gelmeyin” için yorumlar kapalı
2
Türkiye'yi Ege ve Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandırmakla suçlayan Yunanistan, ABD ile askeri işbirliğine hız verdi.
14.10.2021
ABD ile Anlaşma Yapan Yunanistan’dan Küstah Tehdit: ‘Savaşa Hazırız’ için yorumlar kapalı
3
Taliban'ın Afganistan yönetimini ele geçirmesi, en çok kadınları etkiledi. Kadınların bir anda hayatları değişti. Kaçarak Türkiye'ye gelen 21 yaşındaki Fevziye Ahmedzai ve ailesi yaşadıklarını DW Türkçe'ye anlattı.
29.08.2021
Türkiye’ye Gelen Afgan Sığınmacı Fevziye: “Asla Afganistan’a Dönmek İstemiyorum” için yorumlar kapalı
2
Afganistan'dan gelen göç dalgası Türkiye'nin en önemli konusu haline geldi. İYİ Partili Lütfü Türkkan, "Kaçaklara Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı verilecek mi" diye sordu.
23.08.2021
İYİ Partili Lütfü Türkkan: “Kaçaklara Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığı Verilecek mi?” için yorumlar kapalı
1