Floyd

Almanya’nın başkenti Berlin’de geçtiğimiz ay ABD’de polis tarafından öldürülen siyahi George Floyd için “Black Lives Matter” (Siyahların Hayatı Önemlidir) mitingi yapıldı.
27.06.2020
ABD’DEKİ GEORGE FLOYD PROTESTOLARI AVRUPA’YA YAYILIYOR! için yorumlar kapalı
0
Belçika’da polis 13 yaşındaki çocuğa ters kelepçe takarak, gözaltına aldı.
08.06.2020
ABD’DEKİ PROTESTOLAR BELÇİKA’YA SIÇRADI için yorumlar kapalı
1
Londra Polis Teşkilatı (MET), dün İngiltere’nin başkentinde binlerce kişinin katıldığı ırkçılık karşıtı protestolarda 27 polis memurunun yaralandığını açıkladı.
08.06.2020
İNGİLTERE’DE SOKAKLAR KARIŞTI! 27 POLİS YARALANDI için yorumlar kapalı
5
Son aylarda corona virüsü salgını dolayısıyla evlere kapanan İtalyanlar, ABD'de öldürülen George Floyd'un ardından sokaklara çıktı. Çok sayıda gösterici başkent Roma'da ırkçılığa ve sistematik şiddete karşı slogan atarak eylem gerçekleştirdi.
07.06.2020
ABD’DEKİ PROTESTOLAR AVRUPA‘YA YAYILIYOR! İTALYA’DA BİNLERCE KİŞİ SOKAKLARA DÖKÜLDÜ için yorumlar kapalı
0
Berlin’deki Alexander Meydanı’nda toplanan binlerce kişi, polis şiddetini ve ırkçılığı protesto etti.
07.06.2020
ABD’DEKİ PROTESTOLAR ALMANYA’YA SIÇRADI! BİNLERCE KİŞİ SOKAKLARDA için yorumlar kapalı
0
ABD'de siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu yaşamını yitirmesi, Avusturya'nın başkenti Viyana'da protesto edildi.
05.06.2020
ABD’DEKİ GEORGE FLOYD PROTESTOLARI AVUSTURYA’YA SIÇRADI! BİNLERCE KİŞİ SOKAKLARA DÖKÜLDÜ için yorumlar kapalı
0
Fransa'da 2016 yılında polis aracında ölen siyahi Adama Traore için Paris Adliye binasında görülen dava sırasında gösteri düzenlendi. Yüzlerce kişi, polis şiddetine tepki gösterirken, bir grup ise çevredeki çöp tenekelerini ateşe verdi. Polis ile göstericiler arasında çatışma çıktı.
03.06.2020
ABD’DEKİ PROTESTOLAR AVRUPA’YA YAYILIYOR! FRANSA’DA BİNLERCE KİŞİ SOKAKLARDA için yorumlar kapalı
1
ABD'nin Minnesota eyaletinin Minneapolis kentinde 46 yaşındaki siyahi Amerikalı George Floyd'un polis memuru Derek Chauvin tarafından öldürülmesi sonrası sokağa dökülen göstericiler, bugün New York belediye binası etrafında toplandı. Protestoculardan biri "Bu sadece siyahi insanlar için değil, herkes için. Artık böyle yaşayamayız" dedi.
03.06.2020
ABD’DE SOKAKLAR YANGIN YERİ! GERİLİM BÜYÜYOR için yorumlar kapalı
7
ABD'nin Minnesota eyaletinin Minneapolis kentinde 46 yaşındaki siyahi Amerikalı George Floyd'un polis memuru Derek Chauvin tarafından öldürülmesi sonucu başlayan protestolar, ülke genelinde devam ediyor. ABD Başkanı Donald Trump'ın bir kiliseye gidip elinde İncil ile poz vermesi tartışmaları alevlendirdi. Gösterilerin başladığı günden beri en az 6 kişinin yaşamını yitirdi. İşte detaylar...
02.06.2020
GEORGE FLOYD GÖSTERİLERİNDE SON DURUM NE? ABD’DE PROTESTOLAR DEVAM EDİYOR için yorumlar kapalı
3
ABD Başkanı Donald Trump’ın, valileri, ülkede siyahi George Floyd’un polis şiddeti sonucu ölmesinin ardından protestolardaki şiddet eylemlerinde “zayıf davranmakla” suçladığı bildirildi.
02.06.2020
TRUMP, VALİLERE SESLENDİ: ‘İNSANLARI TUTUKLAYIP, 10 YIL HAPSE ATMALISINIZ’ için yorumlar kapalı
0
Binlerce insan bugün Amsterdam’ın Dam Meydanı’nda polis şiddetini protesto etmek ve ABD’deki gösterilere destek olmak amacıyla toplandı.
02.06.2020
ABD’DEKİ PROTESTOLAR HOLLANDA’YA SIÇRADI! BİNLERCE KİŞİ SOKAKLARDA için yorumlar kapalı
3
ABD’de George Floyd eylemleri devam ederken Brezilya’da da sokaklar karıştı. Brezilya Devlet Başkanı ve Amazonların Trump’ı olarak bilinen Jair Bolsonaro yanlısı gruplar ile karşıt gruplar arasında çatışma çıktı.
01.06.2020
ABD VE İNGİLTERE’NİN ARDINDAN BREZİLYA’DA DA SOKAKLAR KARIŞTI için yorumlar kapalı
0