SON DAKİKA

ABD VE İNGİLTERE’NİN ARDINDAN BREZİLYA’DA DA SOKAKLAR KARIŞTI

ABD’de George Floyd eylemleri devam ederken Brezilya’da da sokaklar karıştı. Brezilya Devlet Başkanı ve Amazonların Trump’ı olarak bilinen Jair Bolsonaro yanlısı gruplar ile karşıt gruplar arasında çatışma çıktı.

Bu haber 01 Haziran 2020 - 23:02 'de eklendi. Son Güncelleme1 Haziran 2020 - 23:28

Sao Paulo kentinde futbol taraftarlarının çağrısı üzerine toplanan Brezilyalılar, demokrasi talebiyle Bolsonaro’ya karşı gösteri düzenledi.

Kentte aynı saatlerde Bolsonaro yanlıları da destek gösteri düzenleyince, Paulista Caddesi’nde iki grup karşı karşıya geldi.

Askeri inzibat, iki grubun arasına girince Bolsonaro karşıtlarıyla arasında çatışmalar meydana geldi. Göz yaşartıcı gazlarla müdahale eden inzibat, çok sayıda kişiyi de gözaltına aldı.

Bolsonaro karşıtları ve yanlıları karşı karşıya geldi

Rio de Janeiro kentinde de Bolsonaro karşıtları ve yanlıları karşı karşıya geldi. İki grubun arasında çatışmaların yaşanması üzerine burada da duruma müdahale eden askeri inzibat, Bolsonaro karşıtlarına biber gazıyla karşılık verdi.

Brezilya, ABD’den sonra en çok vakanın görüldüğü ülke

Bolsonaro, yeni tip koronavirüs salgınını “küçük bir grip” olarak değerlendirmiş ve bunun üzerine Bolsonaro yanlıları bu tutumu destekleyen gösteriler düzenlemişti. Brezilya, şu an dünyada ABD’den sonra en çok vakanın görüldüğü ülke konumunda. Ülkede şu ana dek 514 bin 992 vaka görülürken, 29 bin 341 kişi yaşamını yitirdi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!