SON DAKİKA

ABD’DEKİ PROTESTOLAR AVRUPA‘YA YAYILIYOR! İTALYA’DA BİNLERCE KİŞİ SOKAKLARA DÖKÜLDÜ

Son aylarda corona virüsü salgını dolayısıyla evlere kapanan İtalyanlar, ABD’de öldürülen George Floyd’un ardından sokaklara çıktı. Çok sayıda gösterici başkent Roma’da ırkçılığa ve sistematik şiddete karşı slogan atarak eylem gerçekleştirdi.

Bu haber 07 Haziran 2020 - 21:04 'de eklendi.

Corona virüsü salgınından en çok etkilenen Avrupa ülkelerinden biri olan İtalya’nın başkenti Roma’da çok sayıda protestocu, ABD’nin Minneapolis kentinde polisin orantısız şiddeti sonrasında yaşamını yitiren George Floyd için sokaklara çıktı.

Corona virüsü salgını dolayısıyla ciddi bir travma yaşayan İtalyanlar, maske takarak sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde eylem gerçekleştirdi.

Başkent Roma’nın meşhur Piazza del Popolo isimli meydanına çıkan göstericiler George Floyd’a ve azınlıklara karşı uygulanan şiddeti eleştirerek slogan attı.

Şiddeti kınayan sloganlar atan göstericiler 8 dakika boyunca dizlerinin üzerine çökerek Floyd’a saygı duruşunda bulundu. Göstericilerin 8 dakika boyunca bu şekilde durmasının sebebi polis memuru Derek Chauvin’in 8 dakika 46 saniye boyunca bir diziyle yerde yatan Floyd’un boğazını sıkmasıydı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!