erivan

Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın söz konusu Zengezur Koridoru için imzayı atmasının ardından Erivan karıştı. Halk parlamento binası önünde toplanarak protesto gösterileri düzenledi.
14.09.2022
Paşinyan, Zengezur Koridoru’nu Azerbaycan’a Bırakan Anlaşmayı İmzaladı: Erivan’da Halk Sokaklara Döküldü için yorumlar kapalı
64
Azerbaycan hükümeti, siyasi kriz yaşayan Erivan yönetiminin Laçin koridoru üzerinden gizlice Dağlık Karabağ’a asker gönderdiğini duyurdu.
01.03.2021
Tansiyon Yükseliyor! Ermenistan Karabağ’a Yeniden Asker Yığıyor için yorumlar kapalı
0
Erivan, Dağlık Karabağ'daki çatışmalarda Azerbaycan'a Ankara’nın açık desteğini gerekçe göstererek, 20 Ekim'de Türkiye'den ithalatı kısıtlama kararını aldığını açıklamıştı.
01.01.2021
ERMENİSTAN’DAN TÜRK MALLARINA BOYKOT için yorumlar kapalı
4
Azerbaycan-Ermenistan hattında sıcak çatışmalar devam ederken, Türk hackerlar, Ermenistan'a gönderilen yardımların toplandığı iddia edilen bankanın resmi web sitesini erişime kapattı.
30.09.2020
TÜRK HACKERLAR, ERMENİSTAN BANKASININ İNTERNET SİTESİNİ ERİŞİME KAPATTI için yorumlar kapalı
4
Azerbaycan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Vagif Dargahlı, Ermenistan’dan Dağlık Karabağ’a gönderilen S-300 hava savunma sistemlerini imha edeceklerini duyurdu.
29.09.2020
AZERBAYCAN: DAĞLIK KARABAĞ’A GÖNDERİLEN S-300 HAVA SAVUNMA SİSTEMLERİNİ İMHA EDECEĞİZ için yorumlar kapalı
0
Azerbaycan Savunma Bakanlığı Basın Hizmeti Başkanı Albay Vagif Dergahlı, "Erivan'ın hava sahasını savunan S-300 füze sistemlerinin işgal altındaki bölgelerimize doğru ilerlediği hususunda istihbarat elde ettik. Füze sistemleri, işgal altındaki topraklarımıza girer girmez imha edilecek." dedi.
29.09.2020
AZERBAYCAN AÇIKLADI: ERMENİSTAN S-300 FÜZE SİSTEMLERİNİ HAREKETE GEÇİRDİ için yorumlar kapalı
2
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Erivan'a yaptığı ziyarette sözde soykırım anıtına giderek çiçek bıraktı.
14.11.2019
RUS’TAN DOST OLMAZ DEDİRTEN KARE için yorumlar kapalı
0
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Mammadyarov, Dağlık Karabağ sorununa ilişkin, “Ermenistan, uluslararası toplumu ve kendi halkını yanıltma girişimleriyle zaman harcamak yerine sürdürülmesi mümkün olmayan mevcut statükoyu devam ettirme girişimlerine son vermeli ve uluslararası yükümlülüklerini yerine getirmeli. Erivan, tahripkar siyasi ajandasına ne kadar erken son verirse halklarımız da barış, istikrar ve iş...
29.09.2019
AZERBAYCAN’DAN ERMENİSTAN’A ‘DAĞLIK KARABAĞ’ ÇAĞRISI için yorumlar kapalı
6
Cenevre'de bir araya gelen Azerbaycan ve Ermenistan liderleri, Karabağ cephe hattındaki gerilimi düşürme konusunda anlaştılar
18.11.2017
Azerbaycan ve Ermenistan liderleri Karabağ’da gerilimi düşürecek için yorumlar kapalı
0
Cenevre'de bir araya gelen Azerbaycan ve Ermenistan liderleri, Karabağ cephe hattındaki gerilimi düşürme konusunda anlaştılar
18.11.2017
Azerbaycan ve Ermenistan liderleri Karabağ’da gerilimi düşürecek için yorumlar kapalı
0
Bahçeli 'Ülkücülere başıbozuk diyen, devlet dışı görev tanımı mı olur diye yazıp çizen güruhu biz iyi tanıyoruz. Ülkücü
10.10.2017
Bahçeli: Irak parçalanırsa Misak-ı Milli uyanır için yorumlar kapalı
3